Zamknij

Dawid Podsiadło wydał nową płytę. Album „Małomiasteczkowy” już dostępny!

Redakcja
19.10.2018 10:37
Dawid Podsiadło
fot. mat. prasowe (Jacek Kolodziejski)

Dawid Podsiadło zaprezentował w piątek nową płytę zatytułowaną „Małomiasteczkowy”. Na albumie znalazło się dziesięć piosenek, w tym singiel tytułowy i utwór „Nie ma Fal”. Artysta pojawi się u Marcina Wojciechowskiego w piątkowym „Wieczorze z Radiem ZET”.

Dawid Podsiadło — „Małomiasteczkowy”. Nowa płyta

Dawid Podsiadło wydał nową płytę, którą promują singiel tytułowy i utwór „Nie ma Fal”. Na jego trzecim albumie „Małomiasteczkowy” znalazło się dziesięć piosenek w języku polskim. Podsiadło jest autorem wszystkich tekstów. W warstwie lirycznej artysta będzie poruszał wiele tematów: od problemów z komunikacją w związku, przez ciemne strony sławy, po poszukiwanie w sobie siły i odwagi.

Zobacz także

Napisałem faktycznie dziesięć tekstów po polsku, ale tak naprawdę to zaśpiewałem dziewięć. Krótki tekst do utworu „Cantate tutti” jest zaśpiewany tak, że się nie da zrozumieć (to jest celowy zabieg), ale sam tekst naprawdę istnieje, na dowód czego umieściłem go w książeczce z tekstami piosenek — napisał Podsiadło na Instagramie.

Dawid Podsiadło
fot. mat prasowe (Jacek Kolodziejski)

Nowa płyta „Małomiasteczkowy” powstawała we współpracy z Bartoszem Dziedzicem, producentem albumów „Granda” Moniki Brodki i „Składam się z ciągłych powtórzeń” Artura Rojka. 

Na początku naszej współpracy Bartek powiedział, że chciałby zrobić przebojową płytę. Twierdził, że bardziej zaskakujące będzie, jeśli zrobię kilka przyjemnych, chwytliwych piosenek, niż gdybym próbował sił w muzyce alternatywnej. Ja też uznałem zrobienie dobrej popowej płyty za dużo większe wyzwanie i chciałem się z nim zmierzyć — mówi Podsiadło.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK