Zamknij

Dawid Podsiadło z teledyskiem do singla „Trofea”. W obsadzie znani polscy aktorzy [WIDEO]

Piotr Krajewski
23.05.2019 13:43
Dawid Podsiadło Trofea teledysk do nowego singla w obsadzie znani polscy aktorzy
fot. Youtube (Dawid Podsiadło)

Dawid Podsiadło świętuje 26. urodziny w wyjątkowy sposób. W czwartek opublikował oficjalny teledysk do swojego nowego singla „Trofea”. W wideoklipie pojawia się plejada znanych polskich aktorów, m.in. Agata Buzek, Magdalena Cielecka, Borys Szyc i Jerzy Stuhr.

Dawid Podsiadło — Trofea. Oficjalny teledysk ze znanymi polskimi aktorami

Dawid Podsiadło zaprezentował teledysk do nowego singla „Trofea”, który promuje jego diamentowy już album „Małomiasteczkowy” z października 2018 roku. Wideo jest utrzymane w bardzo bajkowej i surrealistycznej konwencji kojarzącej się z twórczością Wesa Andersona.

Pomysłodawcami teledysku są Dawid Podsiadło i jego menadżer Maciej Woć. Realizacją wideoklipu w reżyserii Daniela Jaroszka zajęła się firma Papaya Films.

To największa produkcja teledyskowa jaką zrealizowaliśmy do tej pory. Ogromna ekipa, kilka dni zdjęciowych, horrendalna ilość pracy. Czuję się obłędnie wyróżniony tym, że tak wiele fantastycznych osób z produkcji, tylu znakomitych aktorów wzięło udział w tej przygodzie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt za całe serce oddane by teledysk do "Trofeów" mógł powstać — mówi Dawid Podsiadło.

W teledysku do singla „Trofea” wystąpili znani polscy aktorzy: Agata Buzek, Wiktor Zborowski, Magdalena Cielecka, Krzysztof Materna, Borys Szyc i Jerzy Stuhr.

Chcieliśmy stworzyć coś więcej, niż kolejny klip. Bawiliśmy się formą, zmienialiśmy w kółko scenariusz, aż udało się wypracować finalny pomysł. Przyjęliśmy za punkt wyjścia surrealistyczny, wręcz bajkowy świat, w którym osadziliśmy naszą historię. Puszczamy w niej oko do odbiorcy, eksperymentując z animacją, symboliką i nawiązaniami do kina. To nasz hołd dla twórczości Wesa Andersona. Dla mnie punktem wyjścia zawsze jest obraz. Lubię dopieszczać każdy szczegół, każdy detal, ukrywać smaczki, które potem wyłapuje wprawne oko odbiorcy. Dlatego wraz z autorem zdjęć Wojtkiem Zielińskim, scenograf Anią Szczęsny i animatorką Marta Kasprzak, spędzaliśmy długie godziny na dyskusjach i omawianiu każdego kadru — mówi reżyser teledysku.

Jak przyznał Daniel Jaroszek, pomysł zaangażowania tylu znanych aktorów w jednym czasie i miejscu początkowo wydawał się absurdalny.

A jednak udało się. Te 3 dni pracy na planie z aktorami, których podziwiam i szanuję, były naprawdę niezwykłym doświadczeniem — dodaje.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK