Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dawid Podsiadło na nowej płycie Taco Hemingwaya. „W piątki leżę w wannie” będzie hitem?

24.07.2019 11:15

Nowa płyta Taco Hemingwaya już w internecie. Raper postanowił niespodziewanie opublikować cały krążek za darmo w sieci. Na albumie „Pocztówka z WWA, Lato '19” pojawia się m.in. Dawid Podsiadło, którego możemy m.in. w utworze „W piątki leżę w wannie”. Będzie hit?

Dawid Podsiadło na nowej płycie Taco Hemingwaya W piątki leżę w wannie będzie hitem fot. mat. prasowe (Jacek Kolodziejski), Lukasz Klos/REPORTER/East News

Taco Hemingway: nowa płyta Pocztówka z WWA Lato 19 w sieci. Na albumie Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło pojawił się na nowej płycie Taco Hemingwaya, którą raper niespodziewanie opublikował w internecie przed oficjalną premierą. Przypomnijmy, że 28 września artyści zagrają wspólny koncert na PGE Narodowym w Warszawie.

Autora przeboju „Małomiasteczkowy” możemy usłyszeć w piosenkach  „W piątki leżę w wannie” i „Sanatorium”, gdzie pojawia się także Rosalie. To jednak nie koniec gości. W pozostałych utworach mamy też okazję posłuchać Pezeta, Rasa, Kizo i schaftera.

Zagłosuj

Czy podoba ci się nowa płyta Taco Hemingwaya?

Premierę nowego albumu „Pocztówka z WWA, Lato '19” początkowo zaplanowano na 9 sierpnia. Okazuje się jednak, że wtedy ukaże się wersja fizyczna nowej płyty Taco Hemingwaya. W długim poście raper wyjaśnił, dlaczego opublikował cały krążek za darmo w internecie.

Jako dzieciak jeździłem na Stadion Dziesięciolecia, gdzie wymieniałem kieszonkowe na pirackie albumy hiphopowe. W wieku nastoletnim logistykę ułatwiała mi rewolucja torrentowa, jednak wygoda rosła wprost proporcjonalnie do kiełkującego poczucia winy. Nie mniej jednak te setki przesłuchanych albumów, nielegalnie nabytych, wpłynęły na to jakim zostałem człowiekiem oraz muzykiem (no dobra — “muzykiem”). Wraz z wydaniem “Trójkąta warszawskiego” obiecałem więc sobie, że - celem spłacenia długu — moje albumy zawsze trafiać będą do internetu za darmo. Oto najnowszy z nich — napisał Taco Hemingway i dodał: „Potraktujcie ten album jako jeden wielki singiel. Teraz możecie naprawdę zdecydować, czy płyta zasługuje na dołączenie do waszej kolekcji”.

Przed tobą znajduje się seria dźwięków i garść obserwacji. Tylko i aż tyle. Nie jest to rozprawka ani reportaż. Nie jest to esej ani epopeja. Nie jest to manifest, memoir ani moralitet. Jest to pocztówka. Oto kilka opowieści z Warszawy. Ode mnie, dla was. Niechaj umili wam to kolejne burzliwe lato — czytamy w zapowiedzi płyty.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń