Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dawid Podsiadło ujawnia szczegóły nowej płyty. Znamy datę premiery!

28.09.2018 10:33

Dawid Podsiadło ujawnił szczegóły dotyczące swojej nowej płyty. Jego trzeci solowy album będzie zatytułowany „Małomiasteczkowy” i ukaże się już 19 października. Znajdzie się na nim dziesięć piosenek zaśpiewanych po polsku.

Dawid Podsiadło fot. Aneta Kwiatkowska/EAST NEWS

Nowa płyta Dawida Podsiadło

Nowa płyta Dawida Podsiadło już 19 października. Artysta zdradził wszystkie szczegóły dotyczące jego trzeciego albumu „Małomiasteczkowy”.

Na krążku znajdzie się dziesięć piosenek w języku polskim. Podsiadło jest autorem wszystkich tekstów. W warstwie lirycznej artysta będzie poruszał wiele tematów: od problemów z komunikacją w związku, przez ciemne strony sławy, po poszukiwanie w sobie siły i odwagi.

Napisałem faktycznie dziesięć tekstów po polsku, ale tak naprawdę to zaśpiewałem dziewięć. Krótki tekst do utworu „Cantate tutti” jest zaśpiewany tak, że się nie da zrozumieć (to jest celowy zabieg), ale sam tekst naprawdę istnieje, na dowód czego umieściłem go w książeczce z tekstami piosenek — napisał Podsiadło na Instagramie.

Nowa płyta powstawała we współpracy z Bartoszem Dziedzicem, producentem albumów „Granda” Moniki Brodki i „Składam się z ciągłych powtórzeń” Artura Rojka. 

Na początku naszej współpracy Bartek powiedział, że chciałby zrobić przebojową płytę. Twierdził, że bardziej zaskakujące będzie, jeśli zrobię kilka przyjemnych, chwytliwych piosenek, niż gdybym próbował sił w muzyce alternatywnej. Ja też uznałem zrobienie dobrej popowej płyty za dużo większe wyzwanie i chciałem się z nim zmierzyć — mówi Podsiadło.

Małomiasteczkowy: tracklista nowej płyty Dawida Podsiadło

  1. Cantate tutti
  2. Dżins
  3. Małomiasteczkowy
  4. Najnowszy klip
  5. Trofea
  6. Nie ma fal
  7. Lis
  8. Co mówimy
  9. Nie kłam
  10. Matylda

Nową płytę Dawida Podsiadło promował już kawałek tytułowy — „Małomiasteczkowy”. Piosenka została Przebojem Lata Radia ZET.

Dawid Podsiadło zdobył popularność w 2012 roku za sprawą zwycięstwa w drugiej edycji programu „X Factor”.

Wydał dotąd dwie solowe płyty, które osiągnęły ogromny sukces komercyjny. Zarówno debiutancki album „Comfort and Happiness”, jak i jego następca „Annoyance and Disappointment” pokryły się w naszym kraju prestiżowym diamentem.

Artysta jest także wokalistą zespołu Curly Heads, z którym nagrał złoty krążek „Ruby Dress Skinny Dog”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń