Zamknij

Dawid Podsiadło zapowiedział nową płytę. Kiedy premiera?

17.11.2021 09:24
Dawid Podsiadło
fot. mat. prasowe/ Sony Music Polska

Dawid Podsiadło wyda wkrótce kolejny album. Takiej płyty w karierze znanego wokalisty jeszcze nie było. Sprawdź szczegóły wydawnictwa!

Dawid Podsiadło po latach intensywnej kariery nadal potrafi zaskoczyć swoich fanów. Ostatnio słuchacze muzyka szeroko komentowali jego wizerunkową metamorfozę, dzisiaj mogą cieszyć się z zapowiedzi kolejnego niespodziewanego wydawnictwa piosenkarza.

Dawid Podsiadło zapowiedział nową płytę. Kiedy premiera?

Artysta po raz pierwszy w historii opublikuje album live. Będzie on zapisem wyjątkowej trasy "Leśna Muzyka", którą promowały single “Matylda”, “Najnowszy klip”, “Trójkąty i kwadraty” i “Małomiasteczkowy”, nagrane podczas sesji akustycznej w Tatrach.

Dawid Podsiadło zapowiedział premierę krążka na 3 grudnia 2021 roku. Ostatnie wydawnictwo artysty ukazało się w 2019 roku. Był to minialbum zatytułowany "EP (na żywo, akustycznie)". W międzyczasie wokalista pojawił się między innymi na płycie Darii Zawiałow "Wojny i noce" w utworze "Za krótki sen" oraz zagrał z wokalistką i Vito Bambino w Męskim Graniu, z którym wydał singiel "I Ciebie też, bardzo".

Materiału z "Leśnej Muzyki" nie brakuje. Bilety na koncerty zostały wyprzedane w kilka minut, a występy były zagrane w składzie rozbudowanym o sekcję dętą. Pierwotnie trasa miała trwać 6 miesięcy, jednak przerywana pandemią w 2020 roku, zakończyła się dopiero rok później. W trakcie 17 miesięcy Dawid Podsiadło zagrał 57 koncertów, odwiedzając 16 miast.

Artysta podejmował tematykę problemu nadmiaru plastiku, z którego została zbudowana “leśna” scenografia. Miało to na celu uświadomienie fanom, iż jeśli nie zaczniemy dbać o nasze środowisko, niedługo tak właśnie będą wyglądać nasze lasy.

Przygotowując tę trasę koncertową, mieliśmy wizję zielonej, liściastej i leśnej oprawy. Szybko jednak uświadomiliśmy sobie, że nasza romantyczna wizja często odbiega od rzeczywistości i wystarczy krótki spacer po lesie, by dostrzec sterty śmieci i inne ślady szkodliwej działalności nieodpowiedzialnych ludzi. Przewrotnie postanowiliśmy więc, że nasza „Leśna Muzyka” będzie miała łyse i uschnięte drzewa, wykonane z pozyskanych z recyclingu plastikowych butelek, jako obraz postępującej degradacji przyrody i środowiska naturalnego - mówi Dawid Podsiadło.

Premiera płyty zaplanowana jest na 3 grudnia, a fani, którzy brali udział w koncertach, mogą zamówić wyjątkową, limitowaną edycję z dodatkowymi utworami. Szczegóły zamówienia wersji limitowanej posiadacze biletów mogą znaleźć na skrzynkach mailowych w wiadomości od serwisu eBilet.

W sprzedaży pojawią się także limitowane, numerowane winyle z zapisem materiału.

Dawid Podsiadło - Leśna Muzyka. Tracklista:

 1. Intro/Bela - Live
 2. Matylda - Live
 3. No - Live
 4. Forest - Live
 5. W Dobrą Stronę - Live
 6. Kosmiczne Energie feat. Ralph Kaminski - Live
 7. Małomiasteczkowy - Live
 8. Trofea - Live
 9. Pastempomat - Live
 10. No Part II/LIS - Live
 11. Nie Kłami - Live
 12. Nieznajomy - Live

Zobacz też: 12 znanych artystów, którzy stali się popularni dzięki YouTube