Zamknij

Dawid Podsiadło zrobił błąd językowy w tekście swojego przeboju. O jaki hit chodzi?

Piotr Krajewski
22.07.2019 14:58
Dawid Podsiadło zrobił błąd językowy w tekście swojej piosenki o jaki hit chodzi
fot. Piotr Matusewicz/East News

Dawid Podsiadło wydaje hit za hitem, a jego piosenki biją rekordy popularności w sieci. Okazuje się jednak, że w tekście jednego z jego ostatnich przebojów pojawił się błąd językowy. W trakcie niedawno udzielonego wywiadu z Pauliną Mikułą z „Mówiąc Inaczej” artysta wyznał, o jaki hit chodzi. Zauważyliście ten błąd?

Dawid Podsiadło: w tekście jego piosenki jest błąd językowy. O jaki hit chodzi?

Dawid Podsiadło pozwolił sobie na szczere wyznanie podczas wywiadu z Pauliną Mikułą, autorką popularnego kanału na YouTube „Mówiąc Inaczej”. W trakcie długiej rozmowy 26-latek wyznał, że w jednym ze swoich tekstów zrobił błąd językowy.

Jeden poważny błąd pojawił się w moim tekście, ale nie wiedziałem, że to jest błąd. Okazuje się, iż nie można tak robić — powiedział Dawid Podsiadło.

Artysta ujawnił, że chodzi o przebój „Nie ma fal”, a konkretnie o fragment tekstu: „Rozmawia się całkiem nieźle, i podoba nam dotychczas każdy obejrzany film”. Zajmująca się językiem polskim Mikuła przyznała, że zabrakło zaimka „się” po słowie „podoba”. Dodała też, iż Dawid Podsiadło konsultował z nią osobiście ten fragment. Prowadząca „Mówiąc Inaczej” uznała jednak, że wokalista zastosował zabieg artystyczny i w tym przypadku mógł pozwolić sobie na takie pominięcie.

>> „Nie ma fal” Dawida Podsiadło ma ukryty przekaz? Youtuber puścił utwór od tyłu [WIDEO]

„Nie ma fal” to jeden z singli promujących ostatnią płytę Dawida Podsiadło zatytułowaną „Małomiasteczkowy”. Utwór jest wypełniony po brzegi wibrującymi syntezatorami, przeplatającymi się nawzajem instrumentami perkusyjnymi oraz mocnym i poruszającym wokalem Dawida. W tekście artysta nawiązuje do codziennych problemów w relacjach z drugą osobą.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK