Zamknij

Kościkiewicz kontra Krzywy. Zapadł wyrok w sprawie o nazwę De Mono!

Redakcja
31.07.2018 13:44
De Mono
fot. Youtube ( DeMonoOficjalnie)

W poniedziałek, po 10 latach od złożenia pozwu, wydano wyrok w sprawie o nazwę zespołu De Mono. Andrzej Krzywy wytoczył proces Markowi Kościkiewiczowi za posługiwanie się nazwą De Mono po odejściu z zespołu. Warszawski sąd odrzucił pozew.

Zapadł wyrok w sprawie nazwy De Mono

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w głośnej sprawie o nazwę zespołu De Mono. Pozew został oddalony.

W 2008 roku Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk założyli sprawę przeciwko Markowi Kościkiewiczowi, który po odejściu z De Mono stworzył formację pod tą samą nazwą. Ich zdaniem zrobił to bezprawnie.

Po 10-letnim procesie sąd wydał orzeczenie w sprawie pozwu o pozbawienie mnie prawa do nazwy De Mono, zespołu który założyłem i dla którego napisałem ponad 100 piosenek w tym największych jego przebojów — napisał Kościkiewicz i dodał na sam koniec: — Orzeczenie dziś wydane to dla mnie wielka ulga i olbrzymia satysfakcja z wygranej w tym przykrym procesie.

Jak podaje warszawska „Wyborcza”, sąd stwierdził, że żaden z powodów nie był w stanie potwierdzić, iż przysługuje mu wyłączne prawo do korzystania z nazwy De Mono. Sędzia Joanna Korzeń poinformowała, że nazwa zespołu muzycznego to jedno z dóbr osobistych chronionych na podstawie Kodeksu cywilnego i jeśli nie ma oddzielnej umowy — każdy członek grupy może ją wykorzystywać.

Marek Kościkiewicz był jednym z założycieli formacji De Mono w latach osiemdziesiątych. Obecnie działają dwie grupy, które używają wspomnianej nazwy.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/warszawa.wyborcza.pl/PK