Zamknij

„Despacito” już prawie na szczycie serwisu YouTube! Właśnie przegoniło „Gangnam Style”

Redakcja
01.08.2017 11:28
„Despacito” już prawie na szczycie serwisu YouTube! Właśnie przegoniło „Gangnam Style”
fot. Youtube (officialpsy, luisfonsivevo)

To już niemal pewne, że w tym miesiącu teledysk do wielkiego przeboju Luisa Fonsiego oraz Daddy'ego Yankee zostanie najczęściej oglądanym wideo w historii internetu. Każdego dnia klip zyskuje od 14 do 19 milionów nowych wyświetleń i zbliża się do wyniku „See You Again” Wiza Khalify i Charliego Putha.

Słynne „Gangnam Style” coraz niżej w serwisie YouTube. Niedawno informowaliśmy, że teledysk do tego hitu przestał być już najczęściej oglądanym wideo. Teraz okazuje się, że przegrywa on już także z latynoskim kawałkiem „Despacito”.

Można już śmiało powiedzieć, że utwór Luisa Fonsiego jest jednym z największych przebojów ostatnich kilkunastu lat. Tak wielkim zainteresowaniem dawno nie cieszył się żaden inny hit. Wszystko na to wskazuje, że sukces teledysku Wiza Khalify i Charliego Putha nie potrwa długo. Jeszcze w tym miesiącu „Despacito” powinno pobić „See You Again” i zostać najczęściej oglądanym wideo w historii internetu.

Klip do przeboju lata 2017 ma już ponad 2,93 miliarda wyświetleń – jedynie 50 milionów mniej niż teledysk do piosenki ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Szybcy i Wścielki 7”. Dwa wspomniane klipy walczą także o tytuł pierwszego wideo w historii serwisu Youtube, które przekroczy 3 miliardy wyświetleń.

„Despacito” najbardziej streamowanym utworem w historii muzyki

To już oficjalne. Utwór Luisa Fonsiego i Daddy'ego Yankee, w którym pojawia się także Justin Bieber, to najbardziej streamowana piosenka w historii. W ciągu jedynie sześciu miesięcy „Despacito” odtworzono ponad 4,6 mld razy we wszystkich serwisach streamingowych - takich jak chociażby Spotify czy TIDAL. Wcześniejszy rekord 4,38 mld odtworzeń należał do wspomnianego już Biebera i jego słynnego hitu „Sorry” z 2015 roku.

Oktawian i „Despacito” po polsku

Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak mogłoby brzmieć „Despacito”, gdyby był to utwór polskiego artysty? Swoją autorską wersję wakacyjnego przeboju przedstawił Oktawian. Tutaj możecie posłuchać balladowej wersji pod tytułem „Powoli”.

Nowa wersja przeboju od Luisa Fonsiego

Jesteście ciekawi, jak utwór brzmi w wersji portugalskiej? Posłuchajcie tutaj latynoskiego hitu w nowej odsłonie. Pojawia się w niej pewien brazylijski artysta.

„Despacito” na wesoło. Najlepsze MEMY od internautów

RadioZET.pl/forbes/PK