Zamknij

"Despacito" w końcu pokonane. "Baby Shark" najpopularniejszym wideo w historii YouTube

02.11.2020 15:35
Despacito
fot. Youtube screen

„Despacito” nie jest już najczęściej oglądanym nagraniem w serwisie YouTube. Teledysk Luisa Fonsiego pokonała właśnie słynna piosenka dla dzieci. Najpopularniejszym wideo w serwisie YouTube został klip „Baby Shark”, który obejrzano ponad 7 miliardów razy.

Despacito Luisa Fonsiego i Daddy Yankee to jeden z największych hitów ostatnich lat. Piosenka nie tylko podbiła listy przebojów, ale także osiągnęła rekordowe wyniki w serwisie YouTube. Teledysk był pierwszym wideo w historii Youtube’a, które obejrzano ponad 6 milionów razy.

Przebój Luisa Fonsiego został jednak zdetronizowany i nie jest już najczęściej oglądanym nagraniem w serwisie. Na początku listopada najpopularniejszym wideo w historii Youtube’a został klip „Baby Shark”.

Luis Fonsi kiedyś. Tak wyglądał autor „Despacito” ponad 10 lat temu [FOTO]

„Baby Shark” najpopularniejszym wideo w historii YouTube. „Despacito” pokonane

„Baby Shark” pobiło „Despacito” w serwisie YouTube. Teledysk do słynnej dziecięcej piosenki o rodzinie rekinów obejrzano już ponad 7,041 miliardów razy, co jest wynikiem lepszym o kilka milionów od hitu Luisa Fonsiego.

Utwór „Baby Shark” został nagrany przez koreańską firmę edukacyjną Pinkfong i w mgnieniu oka stał się jedną z ulubionych piosenek milionów dzieci na całym świecie. Swego czasu dziecięcy przebój podbił także serwis TikTok, gdzie użytkownicy tańczyli układ taneczny z teledysku do „Baby Shark”.

Popularność „Baby Shark” w internecie jest tak ogromna, że piosenka znalazła się nawet na listach przebojów w wielu krajach. Utwór dotarł do 6. miejsca najpopularniejszych hitów w Wielkiej Brytanii i pokrył się tam podwójną platyną.

Ratownicy z Rzeszowa nagrali nową wersję „Despacito”. „Serce Piko” uczy pierwszej pomocy

„Despacito” usunięte z YouTube’a. Teledysk zniknął z serwisu

W 2018 roku serwis YouTube padł ofiarą ataku hakerskiego. Hakerzy zmienili tytuły wielu nagrań, a także usunęli teledyski, m.in. bijący wówczas rekordy popularności klip do „Despacito”.

Wideo z ponad 5 milionami wyświetleń zniknęło nagle z serwisu. Po kilku godzinach Youtube zdołał przywrócić teledysk.

RadioZET.pl/theguardian.com/PK