„Despacito” poprawia fatalne finanse Portoryko. Tłumy turystów chcą odwiedzić wyspę!

07.07.2017 09:48

Czy przebój muzyczny może wpłynąć na sytuację finansową kraju? Okazuje się, że tak. Światowy sukces „Despacito” to prawdziwy zastrzyk dla gospodarki Portoryko, z którego pochodzą Luis Fonsi i Daddy Yankee.

„Despacito” poprawia fatalne finanse Portoryko. Tłumy turystów chcą odwiedzić wyspę! fot. Youtube (LuisFonsiVEVO)

Sytuacja ekonomiczna tej niewielkiej wyspy jest fatalna. Od wielu lat panuje tam recesja gospodarcza, a mieszkańcy decydują się uciekać na terytorium Stanów Zjednoczonych. W maju tego roku tamtejsze władze ogłosiły wniosek o upadłość. Dług Portoryko wynosi 70 miliardów dolarów.

"Despacito" pomaga Portoryko

Okazuje się, że tegoroczny przebój lata „Despacito” ma niezwykle pozytywny wpływ na trudną sytuację wyspy. Piosenka wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród turystów, którzy chcą poznać miejsce urodzenia Luisa Fonsiego i Daddy Yankee’ego.

Według tamtejszego „Un nuevo día”, zainteresowanie turystyką Portoryko wzrosło o 45 procent – to efekt światowego sukcesu utworu „Despacito”. Pomogły w tym bez wątpienia kadry z niezwykle popularnego teledysku i fragment tekstu „This is how we do it down in Puerto Rico”.

Portorykańskie biura podróży postanowiły wykorzystać sytuację i uwzględniły w swoich wycieczkach lokalizacje, które można zobaczyć w wideoklipie.

Całą sprawę skomentował nawet sam Luis Fonsi. W swoim wpisie w mediach społecznościowych artysta nie ukrywał zadowolenia i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia przeboju i teledysku.

Polska wersja „Despacito” podbija internet

Zastanawialiście się kiedykolwiek, jak mogłoby brzmieć „Despacito”, gdyby był to utwór polskiego artysty? Swoją autorską wersję wakacyjnego przeboju przedstawił Oktawian. Tutaj możecie posłuchać balladowej wersji pod tytułem „Powoli”.

Rekordowe „Despacito”

W czerwcu informowaliśmy o wielkim rekordzie portorykańskiego hitu Luisa Fonsiego i Daddy'ego Yankee w serwisie Youtube. Teledyskowi udało się najszybciej w historii przebić magiczną granicę 2 miliardów wyświetleń, a już najprawdopodobniej w sierpniu zostanie najczęściej oglądanym klipem w historii internetu.

Wiecie, o czym dokładnie jest ta piosenka? Specjalnie dla Was przetłumaczyliśmy tekst. Na przebój możecie cały czas głosować na Liście Przebojów Radia ZET.

QUIZ: Znasz te wielkie przeboje? Dokończ teksty kultowych polskich piosenek!

QUIZ: Znasz te wielkie przeboje? Dokończ teksty kultowych polskich piosenek! fot. Youtube (Wilki), wikimedia.org

RadioZET.pl/billboard.com/PK

Oceń