Zamknij

„Despacito” USUNIĘTE z YouTube. Co się stało?

Redakcja
10.04.2018 12:36
„Despacito” USUNIĘTE z YouTube. Co się stało?
fot. screen / Youtube

Atak hakerski na YouTube. Hakerzy zaatakowali najsłynniejszy serwis internetowy z filmami wideo i usunęli m.in. oficjalny teledysk do przeboju „Despacito” Luisa Fonsiego, który niedawno przekroczył 5 miliardów wyświetleń.

Despacito usunięte z YouTube. Atak hakerski

Atak hakerski na YouTube. We wtorek tytuły wielu znanych teledysków zostały podmienione na zupełnie inne, zawierające dziwne słowa i znaki. Mowa m.in. o klipach Taylor Swift, Shakiry, Adele czy Seleny Gomez. W tytułach pojawiły się takie komunikaty jak „Free Palestine” („Wolna Palestyna”) i „Hacked by Kuroi'sh & Prosox”. Serwis stara się na bieżąco walczyć z działaniami hakerów i powoli przywraca prawidłowe nazwy wideo.

Adele
fot. screen / YouTube

Hakerom udało się także usunąć m.in. teledysk do wielkiego przeboju „Despacito”, który był dostępny na oficjalnym kanale Luisa Fonsiego. Przypomnijmy, że wideoklip przekroczył ostatnio kolejną magiczną barierę i stał się pierwszym wideo, które obejrzano ponad 5 miliardów razy w serwisie YouTube.

Jeden z hakerów — Prosox — napisał na Twitterze krótką wiadomość: —To tylko dla zabawy. Użyłem po prostu skryptu „youtube-change-title-video” i napisałem „hacked”. Nie oceniajcie mnie, kocham YouTube.

Tuż przed usunięciem teledysku do „Despacito” hakerzy zamieścili wymowne zdjęcie kilkuosobowej grupy ubranej w maski i trzymającej broń.

RadioZET.pl otrzymało oficjalne oświadczenie serwisu YouTube w sprawie wtorkowej sytuacji: - Po zaobserwowaniu niecodziennej aktywności na kilku kanałach należących do VEVO, w porozumieniu z nimi szybko zablokowaliśmy dostęp do tych kanałów w czasie, gdy VEVO przygląda się temu problemowi

Po godz. 14:00 klip do przeboju Luisa Fonsiego ponownie pojawił się w serwisie YouTube i znów jest dostępny do oglądania. Teledyskowi udało się przywrócić wszystkie statystyki.

Zobacz także

RadioZET.pl/PK