Zamknij

Ogromny sukces Michała Szpaka! Nie każdy artysta może się tym pochwalić

Redakcja
14.12.2017 10:27
Ogromny sukces Michała Szpaka! Nie każdy artysta może się tym pochwalić
fot. Mateusz Jagielski / East News

Polski artysta, którego nowy utwór „Don’t Poison Your Heart” robi furorę na antenie Radia ZET, może pochwalić się kolejnym sporym sukcesem. Jego słynny singiel „Color of Your Life” pokrył się prestiżowym diamentem, co oznacza, że sprzedał się w 100 tysiącach egzemplarzy!

Zagłosuj

Czy lubisz utwór "Color of Your Life" Michała Szpaka?

Liczba głosów:

Michał Szpak może ostatnie dwa lata zaliczyć do bardzo udanych. Dobry wynik w Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie, zwycięstwo jego podopiecznej w ósmej edycji The Voice of Poland i świetne notowania nowego singla „Don’t Poison Your Heart”. To jednak nie koniec sukcesów.

Singlowi „Color of Your Life”, z którym artysta reprezentował Polskę na Eurowizji 2016, przyznano najwyższy certyfikat sprzedaży w polskim przemyśle muzycznym. Utwór pokrył się diamentem, co oznacza, że rozszedł się w nakładzie 100 tysięcy egzemplarzy lub przyniósł dochód na poziomie 200 tysięcy złotych.

Status diamentowy to naprawdę rzadkie wyróżnienie. W tym roku, oprócz wspomnianej piosenki Szpaka, uzyskało go jedynie dwanaście polskich utworów, m.in. „Error” Natalii Nykiel, „Królowa Łez” Agnieszki Chylińskiej czy „Tamta Dziewczyna” Sylwii Grzeszczak.

Certyfikaty sprzedaży w Polsce

W Polsce nagrody za sprzedaż nagrań muzycznych są przyznawane są przez Związek Producentów Audio-Video. Artysta może otrzymać wyróżnienia w postaci złotych, platynowych i diamentowych płyt. Wszystko zależy jednak od ilości sprzedanych kopii albumów lub singli.

Certyfikaty:

  • Złota płyta za album: artysta polski – 15 000 egz., artysta zagraniczny – 10 000 egz.
  • Złota płyta za singiel: 10 000 egz. lub 20 000 zł przychodu
  • Platynowa płyta za album: artysta polski – 30 000 egz., artysta zagraniczny – 20 000 egz.
  • Platynowa płyta za singiel: 10 000 egz. lub 40 000 zł przychodu
  • Diamentowa płyta za album: artysta polski – 150 000 egz., artysta zagraniczny – 10 000 egz.
  • Diamentowa płyta za singiel: 100 000 egz. lub 200 000 zł przychodu

Lista Przebojów Radia ZET: głosuj na "Don't Poison Your Heart"

Najnowszy singiel Michała Szpaka okupuje obecnie szczyt naszej cotygodniowej listy przebojów. Chcesz, aby "Don't Poison Your Heart" znalazło się po raz kolejny na pierwszym miejscu? Tutaj możesz oddać swój głos.

Kolejne notowanie Listy Przebojów Radia ZET już w najbliższą sobotę od godz. 20:00. Poprowadzi je oczywiście Marcin Łukasik.

RadioZET.pl/zpav.pl/PK