Zamknij

Disco polo jest najpopularniejszym gatunkiem muzyki w Polsce. Tak twierdzi Google!

Redakcja
03.01.2019 12:44
Akcent Zenek Martyniuk
fot. Youtube (Disco Polo Lajf)

Jesteście ciekawi, jaki gatunek muzyczny jest najpopularniejszy w polskim internecie? Sprawdził to portal Infrografikownia.pl. Okazuje się, że można to łatwo sprawdzić za pomocą narzędzi Google. Wyniki są jednoznaczne — disco polo to najpopularniejszy gatunek muzyki w Polsce.

Disco polo najpopularniejszym gatunkiem muzyki w Polsce. Dane Google

Disco polo jest najpopularniejszym gatunkiem muzycznym w Polsce — tak mówią wyniki wyszukiwania w  Google, które zbadał portal Infografikownia.pl. W ciągu ostatniego roku muzyka, z której słynie chociażby Zenek Martyniuk czy zespół Weekend, nie ma sobie równych.

Okazuje się, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy disco polo jest zdecydowanie najchętniej wyszukiwanym gatunkiem na terenie Polski. Bije na głowę zarówno rock (2. miejsce), pop (3. miejsce) i hip hop (4. miejsce).

Ponadto dane Google pokazują, że disco polo jest najpopularniejszym gatunkiem muzycznym aż w 13 polskich województwach. Rock nieznacznie wygrywa tylko w województwach dolnośląskim, małopolskim i śląskim.

Co ciekawe, portal Infografikownia.pl sprawdził także zainteresowanie disco polo na tle wyszukiwań z całego świata. Okazuje się, ze biorąc pod uwagę dane ze wszystkich państw zdecydowanie najpopularniejszym gatunkiem jest rock. Disco polo osiąga wynik marginalny, a największe zainteresowania osiąga w krajach z liczną Polonią, m.in. w Norwegii, Niemczech, Belgii, Holandii, USA, Kanadzie czy Australii.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/infografikownia.pl/PK