Zamknij

Dlaczego Grzegorz Markowski opuścił Perfect i czy wróci na scenę? Jest komentarz jego córki

14.06.2021 15:18
Grzegorz Markowski
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Grzegorz Markowski opuścił Perfect ze względu na stan zdrowia. Czy muzyk wróci do koncertowania? Patrycja Markowska odniosła się do decyzji ojca.

Grzegorz Markowski opuścił szeregi Perfect. Muzyk wydał oficjalne oświadczenie, w którym poinformował fanów, że ze względu na stan zdrowia, nie będzie w stanie zagrać pożegnalnych koncertów zespołu.

Grzegorz Markowski - dlaczego odszedł z grupy Perfect?

Trasa z okazji 40 lat Perfectu na scenie nie doszła do skutku. Muzycy planowali zagrać bez Markowskiego, jednak ostatecznie pożegnali się z fanami bez dodatkowych występów. W swoich mediach społecznościowych zamieścili wpis nawiązujący do stanowiska lidera, w którym podkreślili, iż żałują, że pożegnanie nie nastąpi ze sceny.

Dlaczego Grzegorz Markowski pożegnał się przedwcześnie z Perfectem? Sam wokalista mówił o problemach ze zdrowiem. Menadżerka piosenkarza z kolei podkreśliła, że stan zdrowia piosenkarza nie jest zły, a jego decyzja była bardziej skomplikowana. Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa postawiły zespół w sytuacji, w której musiałby grać po dwa półtoragodzinne koncerty z rzędu, aby mogli w nich uczestniczyć wszyscy, którzy kupili bilety. Markowski uznał, że to dla niego za dużo i nie chce zawieść fanów.

Czy Grzegorz Markowski powróci na scenę?

Córka wokalisty Perfect, Patrycja Markowska również odniosła się do odejścia ojca z jednej z najpopualrniejszych grup rockowych w Polsce. Wokalistka pojawiła się w programie "Dzień Dobry TVN", gdzie poruszyła trudny temat.

Bardzo dużo z nim rozmawiałam. On nie ma siły grać wielkich tras. Bardzo długie grali koncerty z Perfectem, wycieńczające fizycznie. Tata nigdy nie stał przy mikrofonie, to było zawsze szaleństwo. Także to był ogromny wysiłek. Był bardzo uczciwy do swoich odbiorców. I ten rozdział się po prostu zamknął.

Markowska uspokoiła jednak fanów ojca, który raczej nie ma zamiaru rezygnować z muzycznej kariery, a jedynie nieco ją ograniczyć.

"Mam nadzieję, że będzie brał udział w krótkich formach, gdzieś gościnnie coś zaśpiewa, skomponuje. Będzie to robił. On żyje muzyką, od urodzenia. Myślę, że bez tego nie ma dla niego życia" - wyznaje Markowska.