Zamknij

Doda chce zorganizować koncert przeciw nienawiści. Apeluje do innych polskich artystów

Redakcja
15.01.2019 14:24
Doda
fot. Mateusz Jagielski/East News

Doda poinformowała na swoim Instagramie, że chciałaby zorganizować specjalny koncert przeciw nienawiści. Na nagraniu zachęciła do wspólnej inicjatywy także innych polskich artystów. Zwróciła się wprost do Justyny Steczkowskiej i Edyty Górniak, z którymi — jak sama przyznała — nie ma dobrych relacji. „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Przekażmy sobie znak pokoju” — mówi Doda na Instagramie.

Doda zwróciła się za pomocą swojego Instagrama do wszystkich polskich artystów z prośbą o wspólną organizację specjalnego koncertu przeciw fali nienawiści i przemocy w Polsce. To reakcja piosenkarki na tragiczną śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na pomysł wydarzenia, w którym mogłyby wziąć inne polskie gwiazdy, artystka wpadła po rozmowie z fanami w mediach społecznościowych. Zachęca wszystkich zainteresowanych do kontaktu.

Kiedy odsłuchałam swoją piosenkę „Znak pokoju”, zrozumiałam, że napisałam ten tekst 15 lat temu i przez te lata nic się nie zmieniło, a wręcz pogorszyło — mówi Doda na Instagram Stories i kontynuuje: — Mam prośbę do wszystkich artystów. Słuchajcie, może zrobimy coś wspólnie? W duchu właśnie tego utworu. Przekażmy sobie znak pokoju. Zjednoczmy naszych wszystkich fanów, pogódźmy ludzi. Zjednoczmy ich wszystkich pod sceną. Zróbmy wspólny koncert.

Piosenkarka przyznała, że chciałaby, aby takie wydarzenie nie było organizowane przez telewizję, ale przez samych muzyków. Wspomniała również, że każdy chętny artysta mógłby w trakcie koncertu opowiedzieć publiczności o swoich doświadczeniach z przemocą i hejtem chociażby w internecie.

Myślę, że możemy tym pomóc młodym ludziom i swoim fanom. Możemy jako artyści zrobić kawał dobrej roboty. Przecież po to w sumie jesteśmy. Mamy ludzi godzić i jednoczyć w kontrze do całego świata polityki oraz plotek, hejtów w internecie. Co wy na to? — pyta Doda.

Doda zwróciła się także wprost do Edyty Górniak i Justyny Steczkowskiej. Wyznała, że wyciąga rękę do wszystkich artystek, z którymi nie ma najlepszych kontaktów.

Pokażmy, że jesteśmy dorosłe. Że są ważniejsze idee, że jesteśmy ponad to. Że ludzie mogą w cywilizowany sposób walczyć razem o dobre idee. Teraz jest najlepszy moment, aby nauczyć naszych obserwatorów, że zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Przekażmy sobie znak pokoju — kończy Doda.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK