Zamknij

Muzyczne filmy dokumentalne, które musisz obejrzeć [TOP 11]

Redakcja
04.04.2018 16:50
Lady Gaga Amy Winehouse
fot. Netflix/Kobal/REX/Shutterstock/EAST NEWS, ON THE CORNER FILMS/UNIVERSAL MUSIC / Album/EAST NEWS

Kochamy muzykę, kochamy piosenki i kochamy artystów. Ich bogate życie to często materiał na niezły film. Dziś polecamy Wam kilka naprawdę interesujących muzycznych dokumentów, które warto obejrzeć.

Filmy dokumentalne o muzyce, które musisz obejrzeć

„Metallica: Some Kind of Monster”

Film przybliża moment nagrywania przez zespół albumu „St. Anger”, który został wydany w 2003 roku. W trakcie dokumentu mamy okazję także poznać bliżej członków Metalliki, posłuchać o trudnych chwilach grupy i zobaczyć zakulisowe materiały.

„Gaga: Five Foot Two”

„Gaga: Five Foot Two” to zapis kilkunastu miesięcy z życia słynnej Lady Gagi. Artystka przybliża widzom swoją prywatną i wrażliwą stronę. Szczerze opowiada m.in. o swoich problemach ze zdrowiem i pracy nad nowym albumem.

„This Is It”

Dokument prezentujący próby Michaela Jacksona przed pięćdziesięcioma koncertami w Londynie, które miały odbyć się w 2009 i 2010 roku. Niestety, przygotowania do wielkiego show przerwała śmierć Króla Popu.

„What Happened, Miss Simone?”

Dokument przybliża widzom postać Niny Simone, jednej z największych legend muzyki jazzowej. Film otrzymał statuetkę Emmy i był nominowany do Oscara.

„Sugar Man”

Jeden z najlepszych muzycznych dokumentów, który w ostatnich latach został nagrodzony prestiżowym Oscarem. Przybliża postać Sixto Rodrigueza oraz jego pełną niespodzianek historię.

„Cobain: Montage of Heck”

Pierwszym film dokumentalny o liderze Nirvany, który został zaakceptowany przez członków jego rodziny. W dokumencie możemy zobaczyć fragmenty niepublikowanych wcześniej utworów, wywiadów i prywatnych nagrań Kurta.

„Amy”

Nagrodzony prestiżowym Oscarem film opowiada historię 27-letniej Amy Winehouse, która zmarła w 2011 roku. W dokumencie możemy zobaczyć wiele niepublikowanych wcześniej materiałów, jak również rozmowy z artystami i bliskimi gwiazdy.

„O krok od sławy”

Ten muzyczny dokument także zgarnął prestiżowego Oscara. Jego bohaterami są artyści występujący w chórkach największych gwiazd muzyki na świecie.

„Whitney: Can I Be Me”

Jeden z najnowszych dokumentów przybliżających życie zmarłej w 2012 roku Whitney Houston. Film pokazuje historię gwiazdy w różnych etapach jej życia.

„20 000 dni na Ziemi”

Nick Cave, jeden z najsłynniejszych australijskich artystów, już niedługo wystąpi na Open’er Festival 2018. Może warto więc przed koncertem poznać historię gwiazdora. W filmie „20 000 dni na Ziemi” widzowie mają okazję zobaczyć jeden dzień z życia Cave’a.

„Miłość”

Film przedstawia historię polskiego zespołu Miłość, w którym grali Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Leszek Możdżer, Jacek Olter i Maciej Sikała. Dokument był nominowany m.in. do Orłów.

RadioZET.pl/PK