Zamknij

Dolly Parton pomogła stworzyć szczepionkę na koronawirusa. Przekazała milion dolarów na badania

18.11.2020 10:13
Dolly Parton
fot. Rex Features/East News

Dolly Parton pomogła w stworzeniu szczepionki na koronawirusa, którą opracowała amerykańska firma Moderna. Okazuje się, że na początku pandemii legendarna piosenkarka wsparła naukowców i przekazała milion dolarów na badania nad szczepionką na COVID-19.

Dolly Parton to jedna z najsłynniejszych amerykańskich piosenkarek w historii. Wielokrotnie nagradzana Grammy wokalistka zrobiła dużo dobrego dla rozwoju muzyki country.

Niewykluczone, że już wkrótce miliony ludzi będą dziękować Dolly Parton za pomoc w opanowaniu pandemii koronawirusa. To właśnie legendarna artystka była jedną z pierwszych osób, które wsparły finansowo prace nad szczepionką Moderny na COVID-19. Jej skuteczność ocenia się na blisko 95 procent.

Szczepionka na koronawirusa nie dla wszystkich? Premier Morawiecki wydał oświadczenie

Dolly Parton pomogła stworzyć szczepionkę Moderny na koronawirusa

Dolly Parton pojawiła się w oficjalnym raporcie na temat szczepionki amerykańskiej firmy Moderna. Wokalistka została wymieniona jako jedna z osób, które pomogły w opracowaniu preparatu.

Ujawniono, że w kwietniu, na samym początku pandemii koronawirusa, słynna piosenkarka przekazała aż milion dolarów na badania przeprowadzane przez naukowców z Vanderbilt University.

To jednak nie koniec. Dolly Parton wykorzystała także siłę mediów społecznościowych do zebrania pieniędzy na walkę z koronawirusem. Zachęciła fanów do wpłacania datków na rzecz Vanderbilt University Medical Center. Do tej pory udało się zebrać już ponad 100 tysięcy dolarów.

Szczepionka Moderny na koronawirusa: kiedy będzie dostępna?

Amerykańska firma Moderna poinformowała, że jej szczepionka na koronawirusa wykazuje 94,5 procent skuteczności.

Jak poinformowali przedstawiciele koncernu, szczepionka na koronawirusa będzie prawdopodobnie dostępna już w drugiej połowie grudnia. Początkowo nie będzie jednak dostępna dla wszystkich. W pierwszej kolejności miałyby zostać zaszczepione osoby starsze, osoby z przewlekłymi chorobami i pracownicy ochrony zdrowia.

RadioZET.pl/cnn.com