Zamknij

Powstał film dokumentalny o zmarłej Dolores O’Riordan z The Cranberries

Redakcja
15.02.2018 14:53
Powstał film dokumentalny o zmarłej Dolores O’Riordan z The Cranberries
fot. ames Shaw/REX/Shutterstock/EAST NEWS

15 lutego minął miesiąc od nagłej śmierci Dolores O’Riordan. Gwiazda The Cranberries została znaleziona martwa w łazience w jednym z londyńskich hoteli. Już w następnym tygodniu irlandzka telewizja zaprezentuje dokument o piosenkarce. Film będzie zawierał rzadko pokazywane i mało znane materiały archiwalne.

Reżyserem filmu dokumentalnego jest znany irlandzki dziennikarz Dave Fanning, który przeprowadził mnóstwo wywiadów z zespołem The Cranberries. Dokument zatytułowany „Dolores” wyemituje stacja RTE. Znajdą się w nim rzadko prezentowane wcześniej materiały archiwalne i nagrania koncertów — większość z nich pochodzi z lat dziewięćdziesiątych, kiedy grupa była u szczytu popularności. Nie zabraknie fragmentów rozmów na temat sławy, miłości, sukcesu i problemach.

— Mam rozmowy, w których opowiadała o trudnościach w swoim życiu i koncertowaniu. Była taka nierockandrollowa. Cechowała ją niezwykła szczerość w wywiadach — powiedział Fanning.

Premierę dokumentu zaplanowano na 19 lutego.

Nieoficjalna przyczyna śmierci

Jak podawało w styczniu „Santa Monica Observer”, liderka The Cranberries mogła umrzeć na skutek zażycia śmiertelnej dawki fentanylu. Służby miały znaleźć środek przeciwbólowy tuż obok hotelowego łóżka gwiazdy. Portal powołuje się na informatora z londyńskiej policji, która — jego zdaniem — nie wyklucza samobójstwa i umyślnego przedawkowania.

Pod koniec zeszłego miesiąca dochodzenie w sprawie dokładnych przyczyn zgonu 46-latki zostało przełożone. Datę wznowienia zaplanowano na 3 kwietnia.

Dolores została pochowana 23 stycznia na cmentarzu w irlandzkim Ballybricken.

Ostatni występ O’Riordan

Swój ostatni publiczny występ w życiu liderka The Cranberries dała 14 grudnia podczas świątecznej imprezy Billboard Music Group's 2017 w Nowym Jorku. Zaśpiewała wielkie przeboje „Linger” i „Zombie”.

RadioZET.pl/independent.ie, thesun.ie/PK