Zamknij

Dolores O’Riordan i Adam Sztaba razem na scenie. Tak zagrali kiedyś słynne „Zombie”! [WIDEO]

Redakcja
16.01.2018 12:49
Dolores O’Riordan i Adam Sztaba razem na scenie. Tak zagrali kiedyś słynne „Zombie”! [WIDEO]
fot. Youtube (Adam Sztaba)

Nagła śmierć wokalistki The Cranberries wywołała ogromne poruszenie wśród fanów muzyki. Dolores O’Riordan odeszła w wieku 46 lat. Dziś przypominamy jej występ z Adamem Sztabą, do którego doszło w lipcu 2011 roku w Warszawie. 

Adam Sztaba zaprosił Dolores O’Riordan do wspólnego występu podczas koncertu. Zorganizowano go 1 lipca 2011 roku z okazji rozpoczęcia polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Liderka The Cranberries i Sinfonia Varsovia wystąpili pod batutą Sztaby. Na placu Defilad w Warszawie rozbrzmiał słynny hit „Zombie”, jeden z największych przebojów lat dziewięćdziesiątych. 

Polski dyrygent oraz kompozytor postanowił wspomnieć piosenkarkę w swoim najnowszym wpisie na Facebooku.

„- Dolores, czy chciałabyś zagrać w „Zombie” na gitarze? - Mogę zagrać. To zależy od ciebie. To nie jest wiek na odchodzenie. Ale najpewniej to tylko przejście.” – napisał kilka godzin temu Sztaba.

O’Riordan stworzyła ten słynny utwór na cześć 3-letniego Jonathana Balla i 12-letniego Tima Parry'ego, którzy zginęli w marcu 1993 roku w jednym z zamachów bombowych zorganizowanych przez IRA w Wielkiej Brytanii.

Irlandka odeszła w wieku 46 lat. W chwili śmierci przebywała w Londynie, gdzie była w trakcie nagrywania nowego materiału. Artystka została znaleziona martwa w hotelu. Wciąż jednak nieznane są przyczyny jej śmierci.

5 przebojów The Cranberries, za które pokochaliśmy Dolores O’Riordan

Zmarła gwiazda nagrała razem z zespołem siedem krążków, z których pochodzi wiele znanych do dziś hitów. Tutaj prezentujemy 5 utworów irlandzkiej grupy, o których zawsze będą pamiętać fani muzyki.

RadioZET.pl/PK