Zamknij

Domowe Melodie kończą działalność. Popularny zespół przestaje istnieć

Redakcja
03.12.2018 13:34
Domowe Melodie
fot. Youtube (Domowe Melodie)

Domowe Melodie kończą działalność po sześciu latach. Popularny zespół wydał specjalne oświadczenie na Facebooku, w którym pożegnał się ze wszystkimi fanami i poinformował o wydaniu wyjątkowego pamiętnika podsumowującego twórczość grupy.

Zespół Domowe Melodie kończy działalność

Domowe Melodie przestają istnieć. Justyna Chowaniak poinformowała o końcu działalności niezwykle popularnego w ostatnich latach zespołu.

Zespół „domowe melodie” oficjalnie przechodzi do historii. Decyzje z serca nie zawsze na pierwszy rzut oka prezentują się dobrze, mądrze i roztropnie, ale jest to niepodważalnie najmądrzejszy organ w moim ciele i głęboko wierzę, że nie robił sobie ze mnie żartów szepcząc od jakiegoś czasu, że to już koniec — stwierdziła Chowaniak.

Poinformowała także o wydaniu pożegnalnego 240-stronicowego pamiętnika, który podsumowuje całą twórczość Domowych Melodii.

Jakiś czas temu zrodziła się we mnie potrzeba stworzenia pamiętnika z nutami do piosenek domowych melodii, zapiskami o uczuciach i zdarzeniach, które towarzyszyły mi, kiedy je komponowałam, zdjęciami z głębokich szuflad, tabulaturami na gitarę i ukulele i wieloma osobistymi sprawami — napisała członkini grupy i dodała na koniec: — I proszę się tylko nie smucić, że to koniec. Koniec nowego początkiem, czy jakoś tak.

Twórczość zespołu Domowe Melodie to wielki hit sieci. Za sprawą sukcesu bardzo pozytywnego singla „Zbyszek” w 2012 roku grupa stała się w ekspresowym tempie gwiazdą polskiego internetu. Ich wszystkie teledyski obejrzano ponad 30 milionów razy w serwisie YouTube.

W ciągu sześciu lat działalności Domowe Melodie wydały samodzielnie dwie świetnie przyjęte płyty. Słuchacze zachwycili się ich prostymi, niezwykle przyjemnymi i wpadającymi w ucho piosenkami.

Zespół grał koncerty w całej Polsce. Wystąpił nawet dwukrotnie na słynnym Open’er Festival, gdzie skradł serca tysięcy festiwalowiczów.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK