Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Domowe Melodie kończą działalność. Popularny zespół przestaje istnieć

03.12.2018 13:34

Domowe Melodie kończą działalność po sześciu latach. Popularny zespół wydał specjalne oświadczenie na Facebooku, w którym pożegnał się ze wszystkimi fanami i poinformował o wydaniu wyjątkowego pamiętnika podsumowującego twórczość grupy.

Domowe Melodie fot. Youtube (Domowe Melodie)

Zespół Domowe Melodie kończy działalność

Domowe Melodie przestają istnieć. Justyna Chowaniak poinformowała o końcu działalności niezwykle popularnego w ostatnich latach zespołu.

Zespół „domowe melodie” oficjalnie przechodzi do historii. Decyzje z serca nie zawsze na pierwszy rzut oka prezentują się dobrze, mądrze i roztropnie, ale jest to niepodważalnie najmądrzejszy organ w moim ciele i głęboko wierzę, że nie robił sobie ze mnie żartów szepcząc od jakiegoś czasu, że to już koniec — stwierdziła Chowaniak.

Poinformowała także o wydaniu pożegnalnego 240-stronicowego pamiętnika, który podsumowuje całą twórczość Domowych Melodii.

Jakiś czas temu zrodziła się we mnie potrzeba stworzenia pamiętnika z nutami do piosenek domowych melodii, zapiskami o uczuciach i zdarzeniach, które towarzyszyły mi, kiedy je komponowałam, zdjęciami z głębokich szuflad, tabulaturami na gitarę i ukulele i wieloma osobistymi sprawami — napisała członkini grupy i dodała na koniec: — I proszę się tylko nie smucić, że to koniec. Koniec nowego początkiem, czy jakoś tak.

Twórczość zespołu Domowe Melodie to wielki hit sieci. Za sprawą sukcesu bardzo pozytywnego singla „Zbyszek” w 2012 roku grupa stała się w ekspresowym tempie gwiazdą polskiego internetu. Ich wszystkie teledyski obejrzano ponad 30 milionów razy w serwisie YouTube.

W ciągu sześciu lat działalności Domowe Melodie wydały samodzielnie dwie świetnie przyjęte płyty. Słuchacze zachwycili się ich prostymi, niezwykle przyjemnymi i wpadającymi w ucho piosenkami.

Zespół grał koncerty w całej Polsce. Wystąpił nawet dwukrotnie na słynnym Open’er Festival, gdzie skradł serca tysięcy festiwalowiczów.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń