Zamknij

Nie żyje Dr. John. 77-letni amerykański muzyk zmarł na atak serca

Piotr Krajewski
07.06.2019 09:09
Dr John nie żyje znany amerykański muzyk i laureat Grammy zmarł na atak serca
fot. East News

Dr. John nie żyje. W czwartek wybitny amerykański muzyk zmarł na atak serca. Był wielokrotnym laureatem prestiżowej nagrody Grammy. Miał 77 lat.

Dr. John nie żyje. Amerykański muzyk miał 77 lat

Nie żyje Dr. John, znany amerykański muzyk i jeden z najsłynniejszych artystów Nowego Orleanu. W czwartek, 6 czerwca jego rodzina poinformowała, że Amerykanin zmarł w wieku 77 lat na atak serca.

Dr. John nazywał się tak naprawdę Malcolm John Rebennack. Urodził się w 1941 roku w Nowym Orleanie i przez większość swojego życia był związany ze słynnym miastem na południu Stanów Zjednoczonych.

>> Kup BILETY na jesienna trasę koncertową Budki Suflera

Był nie tylko wokalistą, ale również pianistą i gitarzystą. W trakcie swojej wieloletniej kariery stworzył ponad 30 albumów studyjnych, w których łączył różne gatunki muzyczne, m.in. blues, jazz, rock i pop. Dr. John otrzymał aż 6 prestiżowych nagród Grammy, a swoją ostatnią statuetkę zgarnął w 2013 roku za „najlepszy album blues”. Kilka lat temu został również wprowadzony do prestiżowej galerii Rock and Roll Hall Of Fame, gdzie trafiają wyłącznie najwięksi muzycy w historii.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/PK