Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Nie żyje Dr. John. 77-letni amerykański muzyk zmarł na atak serca

07.06.2019 09:09

Dr. John nie żyje. W czwartek wybitny amerykański muzyk zmarł na atak serca. Był wielokrotnym laureatem prestiżowej nagrody Grammy. Miał 77 lat.

Dr John nie żyje znany amerykański muzyk i laureat Grammy zmarł na atak serca fot. East News

Dr. John nie żyje. Amerykański muzyk miał 77 lat

Nie żyje Dr. John, znany amerykański muzyk i jeden z najsłynniejszych artystów Nowego Orleanu. W czwartek, 6 czerwca jego rodzina poinformowała, że Amerykanin zmarł w wieku 77 lat na atak serca.

Dr. John nazywał się tak naprawdę Malcolm John Rebennack. Urodził się w 1941 roku w Nowym Orleanie i przez większość swojego życia był związany ze słynnym miastem na południu Stanów Zjednoczonych.

>> Kup BILETY na jesienna trasę koncertową Budki Suflera

Był nie tylko wokalistą, ale również pianistą i gitarzystą. W trakcie swojej wieloletniej kariery stworzył ponad 30 albumów studyjnych, w których łączył różne gatunki muzyczne, m.in. blues, jazz, rock i pop. Dr. John otrzymał aż 6 prestiżowych nagród Grammy, a swoją ostatnią statuetkę zgarnął w 2013 roku za „najlepszy album blues”. Kilka lat temu został również wprowadzony do prestiżowej galerii Rock and Roll Hall Of Fame, gdzie trafiają wyłącznie najwięksi muzycy w historii.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/PK

Oceń