Zamknij

Dua Lipa zdetronizowała Adele, Leonę Lewis i... siebie. Tego nie dokonała wcześniej żadna kobieta

11.06.2021 12:36
Dua Lipa
fot. Rex Features/East News

Dua Lipa odhaczyła kolejny sukces. I to nie byle jaki. Wokalistka pobiła rekord na liście Billboard Hot 100, który do niedawna dzieliła z Adele i Leoną Lewis.

Dua Lipa wydała swój drugi album studyjny w marcu 2020 roku. Krążek zadebiutował na 2. pozycji UK Albums Chart, a w drugim tygodniu od premiery został numerem jeden w Wielkiej Brytanii. Chociaż od tamtego czasu minęło już kilkanaście miesięcy, płyta nadal odhacza kolejne sukcesy. 

Dua Lipa z kolejnym rekordem. Zdetronizowała Adele, Leonę Lewis i... samą siebie

Również pojedyncze single z krążka cieszą się ogromną popularnością i nie schodzą z list przebojów od bardzo dawna. Utwór "Levitating" duetu Dua Lipa i DaBaby pobił ostatnio rekord prestiżowej listy Billboard Hot 100.

W ostatnim notowaniu kompozycja po raz dwudziesty drugi pojawiła się w pierwszej dziesiątce zestawienia. Takiego wyniku nie udało się dotychczas osiągnąć żadnej artystce z Wielkiej Brytanii.

Wcześniej rekordzistką w Top 10 Billboardu była między innymi Adele. Jej utwory "Rolling in the Deep" oraz "Someone Like You" utrzymywały się w czołówce listy przez 20 tygodni. Podobnym wynikiem mogła pochwalić się również Leona Lewis i jej kawałek "Bleeding Love".

Dua Lipa 22 tygodnie w Top 10 listy Billboard

Co ciekawe Dua Lipa zremisowała z wymienionymi artystkami już wcześniej. Jej przebój "Don't Start Now" również pozostawał na liście przez 20 tygodni. Jednak teraz artystka zostawiła konkurencję w tyle.

Biorąc pod uwagę wyniki utworu "Levitating", który nadal świetnie radzi sobie na platformach streamingowych oraz w sprzedaży cyfrowej i audycjach radiowych, może on nie schodzić z pierwszej dziesiątki listy Billboardy jeszcze kilka tygodni.

"Levitating" w najnowszym notowaniu zajął 3. miejsce. Wyprzedziły go utwory "Butter" BTS oraz "good u" Olivii Rodrigo.