Zamknij

Dua Lipa wspiera strajk kobiet w Polsce. Słynna piosenkarka zareagowała na protesty

27.10.2020 09:44
Dua Lipa
fot. Rex Features/East News

Dua Lipa to kolejna zagraniczna gwiazda, która zareagowała na protesty kobiet w Polsce. Brytyjska piosenkarka postanowiła wykorzystać swoje media społecznościowe, aby nagłośnić problem i okazać wsparcie dla strajku kobiet.

Strajk kobiet w Polsce trwa. W wielu polskich miastach od kilku dni trwają bardzo liczne protesty przeciwko wyrokowi  Trybunału Konstytucyjnego. Organ stwierdził, że  aborcja ze względu na wady płodu jest niezgodna z konstytucją.

Protesty kobiet w Polsce zostały szybko zauważone również przez zagraniczne gwiazdy, które postanowiły wesprzeć protestujących. Do tego grona dołączyła teraz również Dua Lipa. Piosenkarka opublikowała wpis w mediach społecznościowych.

„Bella Ciao” po polsku. Wersja ze strajku kobiet podbija internet: „Wara od nas” [WIDEO]

Dua Lipa wspiera strajk kobiet w Polsce. Piosenkarka zareagowała na protesty

Dua Lipa to kolejna znana piosenkarka, obok m.in. Miley Cyrus i Zary Larsson, reagująca na obecną sytuację w Polsce.

Brytyjka zdecydowała się wesprzeć strajk kobiet i opublikowała w swoich mediach społecznościowych grafikę z informacjami na temat protestów Polek, którą pokazała wcześniej już słynna fundacja Miley Cyrus – Happy Hippie Foundation. Infografikę w języku angielskim stworzyli twórcy profilu Cielesne.

Hity Duy Lipy. Najsłynniejsze piosenki

Dua Lipa ma na swoim koncie dwie płyty „Dua Lipa” i „Future Nostalgia”, która ukazała się w 2020 roku i cieszy się ogromną popularnością. Drugi krążek Brytyjki jest uznawany przez wielu krytyków oraz słuchaczy za jeden z najlepszych albumów tego roku.

W ciągu zaledwie pięcioletniej kariery Dua Lipa nagrała już wiele hitów. Do najsłynniejszych piosenek artystki należą przeboje „New Rules”, „Don’t Stop Now”, „Be The One”, „Physical”, „Break My Heart”, „IDGAF” czy „One Kiss” z Calvinem Harrisem.

Strajk kobiet: BMW potrąciło dwie osoby podczas protestu w stolicy. Kierowca uciekł