Zamknij

Duet Karaś/Rogucki opublikował nowy singiel. "Jutro spróbujemy jeszcze raz" jest już w sieci

01.07.2021 16:58
Karaś/Rogucki
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Karaś i Rogucki opublikowali singiel "Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz". Klip do utworu zrealizowano na potrzeby konkursu Papaya Young Directors 2021.

Duet Karaś/Rogucki zaprezentował ostatnio nowy utwór "Bezpieczny Lot". Kompozycja została nagrana razem ze znaną aktorką Julią Wieniawą. Przyszedł czas na kolejny singiel z nadchodzącej płyty, następcy klimatycznego materiału "Ostatni Bastion Romantyzmu".

Karaś/Rogucki z nowym singlem "Jutro spróbujemy jeszcze raz"

Tym razem muzycy zaprezentowali singiel "Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz". Teledysk do utworu został stworzony przez Bartka Fica na potrzeby konkursu dla młodych twórców Papaya Young Directors 2021.

Autorem słów do kompozycji jest Piotr Rogucki. Muzykę skomponował razem z Kubą Karasiem, Wiktorią Jakubowską oraz Kamilem Holdenem Kryszakiem.

Reżyser klipu opowiedział, w jaki sposób tworzył teledysk i co chciał przekazać swoim obrazem:

Utwór ujął mnie swoją "płynącą" formą, a sam tekst mnogością historii, które każdy może sobie w niego wpisać. To historia oparta na faktach. Autobiograficzna. Chciałem napisać historię uniwersalną, w której każdy może odnaleźć siebie. Zwyczajną drogę relacji dwojga ludzi w związku i tego co się w nim pojawia. Poświęcenia, nadziei i ekscytacji.

Z kolei duet Karaś/Rogucki przyznaje, że jest pod wrażeniem pracy reżysera.

Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz to nasza kolejna piosenka o miłości, zgodnie z naszymi zapowiedziami, że będziemy pisać o miłości. Miłości różnej, wszak wiele imion ona ma.
Historia z konkursem Papaya Young Directors nieco przyspieszyła nasz proces twórczy nad muzyką i tekstem, po prostu musieliśmy oddać master i nie było już odwrotu. Gdyby nie to, musielibyśmy jeszcze sporo poczekać na finalną wersję…

Ale podziwiamy tu pracę Bartka Fica, reżysera klipu, bo od samego początku pracował na materiale demo, bez pełnego tekstu i aranżu, działał intuicyjnie, ale trafił w dziesiątkę.

Dzięki za tę interpretację naszego pomysłu!