Zamknij

Będzie duet Sławomira i Zenka Martyniuka? Lider Akcentu komentuje

Redakcja
26.02.2018 14:07
Sławomir Zapała i Zenek Martyniuk
fot. Piotr Matusewicz / East News, Jan Bogacz/TVP/East News

Sławomir Zapała i Zenek Martyniuk to obecnie najpopularniejsze postacie discopolowej sceny. Wielu fanom marzy się wspólny utwór dwóch muzyków. W rozmowie z portalem „Onet” Martyniuk skomentował pomysł duetu z autorem „Miłości w Zakopanem”.

Duet Sławomira i Zenka Martyniuka?

W jednym z ostatnich wywiadów Zenek Martyniuk został zapytany o ewentualny duet ze Sławomirem. Odpowiedź gwiazdy disco polo może zaintrygować wielu fanów.

— Ciężko powiedzieć, troszkę już duetów nagrałem i na razie skupiam się na swoich własnych piosenkach. Ale nie mówię „nie”! Jeśli znajdziemy fajną piosenkę, w której można wykazać się wokalnie... dla duetu piosenka musi być odpowiednio dobrana. Na przykład w stylu Paula Younga i Zucchero, choć dziś podobają się trochę inne rzeczy — skomentował Martyniuk w rozmowie z „Onetem”.

Zenek Martyniuk o Sławomirze Zapale

W trakcie wywiadu autor hitu „Przez Twe Oczy Zielone” postanowił też nawiązać do postaci Sławomira Zapały, jego niezwykle popularnej dziś muzyki i rywalizacji między gwiazdorami.

— Nie ma między nami rywalizacji. Bardzo lubię jego piosenkę. Sławomir ma nieco inny styl od mojego, nazywa go rock polo. Ja w podobnych klimatach zaczynałem w latach 80., grając w składzie z gitarą, basem, klawiszami i perkusją. Graliśmy w takim tradycyjnym składzie na zabawach i weselach. Teraz robimy trochę inne aranżacje — powiedział „Onetowi” Zenek.

Sławomir lepszy od Zenka Martyniuka

To może być naprawdę udany rok dla Sławomira Zapały. Jego muzyka robi furorę wśród Polaków. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie koncertami 34-latka jest ogromne. Bardzo możliwe, że Sławomir pobije w 2018 roku lidera Akcentu i zostanie najlepiej zarabiającym muzykiem disco polo w Polsce.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

RadioZET.pl/PK