„Dumka na dwa serca” mogła nie trafić do Edyty Górniak. Miała ją nagrać Anna Jurksztowicz

11.12.2018 14:00

„Dumka na dwa serca” to jeden z najsłynniejszych polskich przebojów końca lat dziewięćdziesiątych. Singiel Mietka Szcześniaka i Edyty Górniak na stałe wpisał się w historię naszej muzyki. Okazuje się, że piosenkarka mogła wcale nie zaśpiewać tego utworu. W najnowszym wywiadzie Anna Jurksztowicz wyznała, że początkowo to ona miała wykonywać „Dumkę na dwa serca”.

Edyta Górniak Dumka na dwa serca fot. Youtube (EdytaGorniakChannel)

Anna Jurksztowicz udzieliła niedawno wywiadu dla Plejady, w którym poruszyła temat wielkiego przeboju „Dumka na dwa serca”. Okazuje się, że to właśnie ona miała początkowo śpiewać ten słynny utwór. Ostatecznie trafił on do Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka. Singiel promował film „Ogniem i mieczem”.

Zaśpiewałam ją na samym początku, ale potem okazało się, że wytwórnia chce, żeby wykonała ją Edyta Górniak. Odebrano mi więc ten utwór. Miałam wtedy trzydzieści cztery lata i uznano, że jestem za stara — powiedziała Jurksztowicz i dodała: „Taki jest show-biznes”.

Artystka przyznała, że nie była zadowolona z całej sytuacji, ale negatywną decyzję przyjęła z pokorą i nie starała się więcej walczyć o nagranie „Dumki na dwa serca”. Choć ostatecznie piosenka nie trafiła do niej, Anna Jurksztowicz chętnie wykonuje utwór na swoich koncertach.

Niesamowite jest to, że ona w ogóle się nie starzeje i nadal podoba się ludziom. Mam nadzieję, że nawet jak będę staruszką, to dalej przekornie będę ją miała w swoim repertuarze — stwierdziła.

Anna Jurksztowicz wydała w swojej karierze kilka albumów. Jej dyskografię zamyka płyta „O miłości, ptakach i złych chłopakach”, która ukazała się we wrześniu 2018 roku. Nagrała też wiele piosenek do filmów i seriali telewizyjnych, m.in. „Ranczo”, „Na dobre i na złe”, „Matki, żony i kochanki” czy „W pustyni i w puszczy”. Prywatnie jest żoną Krzesimira Dębskiego i matką Radzimira Dębskiego, znanego także jako Jimek.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/plejada.pl/PK

Oceń