Zamknij

Dusty Hill nie żyje. Basista słynnego zespołu ZZ Top miał 72 lata

29.07.2021 08:58
Dusty Hill
fot. HUBERT BIERNDGARSKI/REPORTER/East News

Dusty Hill nie żyje. Basista i wokalista słynnego amerykańskiego zespołu ZZ Top zmarł w wieku 72 lat. O śmierci muzyka poinformowali jego koledzy z rockowej formacji.

Dusty Hill nie żyje. Muzyk i wieloletni członek legendarnego zespołu ZZ Top zmarł we śnie 27 lipca w swoim domu w Houston. Miał 72 lata.

Zobacz także: Andy Williams nie żyje. Perkusista zginął w wypadku

Dusty Hill nie żyje. Basista i wokalista zespołu ZZ Top miał 72 lata

Przyczyna zgonu Dusty’ego Hilla nie została ujawniona. Informację o śmierci potwierdzili koledzy z zespołu, Billy Gibbons i Frank Beard. Basista występował w formacji ponad 50 lat.

My, wraz z legionami fanów ZZ Top na całym świecie, będziemy tęsknić za twoją niezłomną obecnością i dobrą naturą – napisali muzycy i potwierdzili niedługo później, że zespół będzie kontynuował działalność, a Hilla zastąpi Elwood Francis.

W ostatnich tygodniach Dusty Hill zmagał się z kłopotami z biodrem. Z powodu kontuzji muzyk musiał opuścić scenę podczas koncertu w Illinois, który odbył się 23 lipca. Nie wiadomo, czy wspomniane problemy zdrowotne mogły mieć wpływ na śmierć basisty.

ZZ Top: co to za zespół? Największe przeboje

ZZ Top to niezwykle popularny amerykański zespół rockowy powstały w 1969 roku. Słynąca z blues rocka grupa wydała 15 albumów, które rozeszły się w ponad 50 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Do największych przebojów ZZ Top należą utwory "Gimme All Your Lovin'", "Sharp Dressed Man", "I Gotsa Get Paid" czy "Legs".

W 2004 roku zespół został wprowadzony za swoje osiągnięcia dla muzyki do Rock and Roll Hall of Fame.

RadioZET.pl/theguardian.com