Zamknij

Dyrektorka szkoły może stracić pracę, bo słucha Iron Maiden. Rodzice zarzucają jej satanizm

13.10.2021 12:13
Bruce Dickinson
fot. Li lewei - Imaginechina/East News

Rodzice podopiecznych jednej ze szkół w Kanadzie żądają usunięcia dyrektorki placówki. Wszystko przez to, że słucha... Iron Maiden.

Muzyka metalowa od lat jest demonizowana przez różne środowiska. Chociaż większość wykonawców tego nurtu używa okultystycznych nawiązań wyłącznie symbolicznie, a znaczna część ich tekstów oscyluje jednak wokół zupełnie innej tematyki, te tłumaczenia nie przekonują wszystkich. Koncerty metalowe, również w Polsce, są blokowane przez religijne ugrupowania, a nawet władze miast.

Dyrektorka szkoły słucha Iron Maiden. Mogła stracić pracę

Jednemu z najpopularniejszych wokalistów na świecie — Bruce'owi Dickinsonowi z Iron Maiden — przypisuje się cytat, w którym stwierdził, że jedyny satanista, którego miał okazję poznać, był księgowym. O ironio, to właśnie muzyka jego zespołu może przyczynić się do zwolnienia dyrektorki jednej z kanadyjskich szkół.

Sharon Burns jest dyrektorką w Eden High School w St. Catherines w Ontario. Kobieta uwielbia heavy metal, czego nie ukrywa w swoich mediach społecznościowych. Wrzucila na Instagrama zdjęcie, które zaniepokoiło rodziców dzieci uczęszczających do jej placówki.

Rodzice chcieli pozbawić dyrektor pracy, bo opublikowała zdjęcie z banerem Iron Maiden

Na fotografii Burns stoi przed banerem Iron Maiden w koszulce ulubionego zespołu i pokazuje charakterystyczny symbol używany przez metalowców na koncertach — gest rogów. Na zdjęciu widzimy też postać maskotki gigantów heavy metalu — Eddiego, którą dyrektorka umieściła na desce rozdzielczej jej auta. Obok postaci widnieje podpis "Eddie 666".

Rodzice postanowili uruchomić petycję, w której żądali usunięcia dyrektorki ze stanowiska. W dokumencie czytamy:

Jako rodzice jesteśmy głęboko zaniepokojeni, że dyrektor przydzielona do szkoły naszych dzieci pokazuje swoje przywiązanie do satanistycznych symboli oraz praktyk w swoich mediach społecznościowych, gdzie wszyscy mogą to zobaczyć. Jako rodzice domagamy się przeniesienia jej do innej szkoły. Apelujemy o znalezienie nowego dyrektora, który będzie szanował wartości rodzinne pielęgnowane w Edenie i nie będzie sabotował tych wartości, ani wprowadzał praktyk satanistycznych lub takiej symboliki wśród podatnej na wpływy młodzieży.

Apel uzyskał około 500 podpisów, jednak petycja wkrótce została zamknięta. Powstała za to kolejna, która optowała za pozostawieniem metalowej dyrektorki na stanowisku. Ta spotkała się z o wiele większym poparciem — podpisało ją już ponad 22 tysiące osób.

Jak czytamy w opisie petycji zatytułowanej "Potrzebujemy pani Burns":

To śmieszne, że kilkoro rodziców oceniło pracę dyrektorki na podstawie jednego posta na Instagramie. Eden High School to szkoła publiczna - nie chrześcijańska. Jeśli nie podobają ci się nauczyciele twojego dziecka — zmień mu szkołę. Dyrektorka Eden dołożyła wszelkich starań, aby przypomnieć uczniom, że to miejsce różnorodne. Zmieniła jedną z sal na pokój modlitewny dla uczniów, którzy wyznają inne religie niż chrześcijaństwo — np. islam. Uczyniła tę szkołę bezpieczną przestrzenią dla wielu ludzi. Szerzy tylko miłość i dobroć i jest najprawdopodobniej jedną z najlepszych i najbardziej zaangażowanych dyrektorek, jaką miała ta szkoła.

RadioZET.pl/NME