Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ed Sheeran i Don McLean w duecie. Zaśpiewali razem przebój „Vincent” [WIDEO]

23.08.2018 16:45

Ed Sheeran lubi nagrywać akustyczne covery z innymi artystami. Rudowłosy artysta zaśpiewał ostatnio wspólnie z Donem McLeanem, legendą amerykańskiej muzyki folkowej. Para wykonała razem słynny przebój „Vincent”.

Don McLean Ed Sheeran fot. twitter.com/donmcleanonline/

Ed Sheeran i Don McLean śpiewają razem Vincent

Takiego duetu nikt się nie spodziewał. W weekend Ed Sheeran i Don McLean byli gwiazdami charytatywnego koncertu UCLA Health and Teen Cancer America.

Artyści spotkali się za kulisami. Postanowili wykorzystać wolny czas i nagrali razem akustyczną wersję legendarnej już piosenki „Vincent” z repertuaru McLeana. Utwór powstał w 1972 roku i doczekał się wielu coverów. Śpiewali go już m.in. Ellie Goulding, James Blake, Passenger czy Josh Groban.

Ed szybko się uczy. Wyszło znakomicie — napisał w mediach społecznościowych 72-letni Don McLean i opublikował nagranie z coverem.

Don McLean to jeden z najsłynniejszych amerykańskich wykonawców muzyki folkowej. Ma na swoim koncie kilkanaście albumów studyjnych. Jego wielki przebój „American Pie”, którego cover w 2000 roku wydała sama Madonna, otrzymał w 2003 roku specjalną nagrodę Grammy. Wyróżnienie jest przyznawane jedynie utworom, które mają co najmniej 25 lat i wywarły szczególny wpływ na muzykę.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/nme.com/PK

Oceń
Tagi