Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ed Sheeran "Galway Girl”: Zobacz nowy teledysk Eda Sheerana [WIDEO]

05.05.2017 09:33

Ed Sheeran po dłuższym czasie powraca do irlandzkiego Galway. Tytułową postać gra brytyjska aktorka - Saoirse Ronan. Zobacz najnowszy teledysk Sheerana.

Ed Sheeran "Galway Girl”: Zobacz nowy teledysk Eda Sheerana [WIDEO]  fot. Youtube.com/Ed Sheeran

Gdy miał 13 lat grał tu na ulicach. Po kilkunastu latach już jako wielka gwiazda muzyki, Ed Sheeran powrócił do irlandzkiego miasta Galway, by zrealizować klip do trzeciego singla z trzeciej, multiplatynowej studyjnej płyty "÷ (Divide)". Piosenka nosi tytuł"Galway Girl".
 
W Galway Ed Sheeran kręcił teledysk w doskonale znanych sobie miejscach, chociażby pubie O'Connor's oraz w Salthill House. Realizacja w tym miejscu była jego pomysłem.
Reżyserem teledysku jest Jason Koenig a w rolę głównej bohaterki wcieliła się Irlandzka aktorka Saoirse Ronan. Najwiekszym zaskoczeniem jest fakt, iż klip był kręcony przez samego Eda!
 
Jak wygląda Galway Girl z perspektywy Eda Sheerana? Efekt możemy obejrzeć tutaj:

ZAGŁOSUJ NA PRZEBÓJ EDA SHEERANA W LIŚCIE PRZEBOJÓW RADIA ZET

Longplay "Divide" ukazał się 3 marca. W ciągu pierwszego dnia albumu wysłuchało 56 milionów użytkowników serwisu Spotify, co jest nowym rekordem. W Polsce, na liście OLIS, album zadebiutował na miejscu pierwszym i już jest platynową płytą! Podwójna platyna w Wielkiej Brytanii i Australii, debiut na pierwszym miejscu list płyt w 14 krajach świata. To zaledwie ułamek sukcesów, jakie od premiery stały się udziałem płyty "÷ (Divide)". Statystyki związane z albumem rosną i nie chcą się zatrzymać.

Irlandia kocha Eda Sheerana. Ale jego ostatnie osiągnięcie w tym kraju przerosło wszystkie wcześniejsze. Każda z 16 piosenek z "÷ (Divide)" (wliczając oczywiście edycję deluxe) znalazła się w… Top 16 irlandzkiej listy singli! Nad Sekawną nigdy wcześniej nie odtwarzano piosenki w streamingu tak często, jak "Shape Of You", a w Szwecji nigdy nie streamowano tak często żadnego albumu, jak trzeciego dokonania studyjnego Eda Sheerana. 

Źródło: Warner Music Polska

Oceń