Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ed Sheeran w teledysku twórcy mangi. Animowany klip do utworu „Supermarket Flowers” [WIDEO]

04.04.2019 17:16

Ed Sheeran przygotował niespodziankę dla swoich fanów. W internecie pojawił się animowany teledysk do „Supermarket Flowers”, jednej z piosenek z ostatniego albumu Brytyjczyka. Autorem wideoklipu jest twórca mangi Yoriko Hoshi.

Ed Sheeran Supermarket Flowers animowany teledysk twórcy mangi fot. Youtube (Warner Music Japan)

Ed Sheeran — Supermarket Flowers. Animowany teledysk

Ed Sheeran doczekał się wyjątkowego teledysku do utworu „Supermarket Flowers”, który znalazł się na multiplatynowej płycie „Divide”. Piosenka nie jest jednak kolejnym singlem promującym album.

Wideoklip powstał w formie animowanej. Stworzył go japoński autor Yoriko Hoshi, popularny twórca mangi, który otrzymał m.in. Nagrodę Kulturalną im. Osamu Tezuki — jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w tej branży.

Mangaka spędził aż 10 miesięcy na przygotowaniu teledysku do „Supermarket Flowers”. Na potrzeby klipu stworzył około 600 rysunków, na których przedstawił Eda Sheerana oraz jego dwa koty Dorito i Calippo. Co więcej, Japończyk specjalnie pojechał do Wielkiej Brytanii i Irlandii, aby zebrać materiały oraz znaleźć inspiracje.

To nie pierwszy nietypowy teledysk do piosenki Eda Sheerana. W kwietniu zeszłego roku ukazało się wideo do singla „Happier”, w którym w roli artysty możemy oglądać podobną do niego kukiełkę.

Płyta „Divide” Eda Sheerana ukazała się 3 marca 2017 roku. Promowały ją przeboje „Shape of You”, „Castle On The Hill”, „Galway Girl” oraz „Perfect”. Cały album spotkał się ze świetnym przyjęciem fanów i był jednym z najlepiej sprzedającym się krążków 2017 roku. W Polsce zdobył prestiżowy status diamentowej płyty.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi