Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ed Sheeran i jego dzienne zarobki. Ta kwota przyprawia o zawrót głowy

17.10.2018 13:05

Ed Sheeran to obecnie jeden z najpopularniejszych artystów na świecie. Hit za hitem, miliony sprzedanych płyt, wyprzedane koncerty. Muzyczne sukcesy przełożyły się także na zarobki. Okazuje się, że w 2017 roku Brytyjczyk zarabiał dziennie nawet 75 tys. funtów, czyli ponad 360 tys. złotych.

Ed Sheeran fot. Youtube (Ed Sheeran)

Dzienne zarobki Eda Sheerana

Ostatnie lata dla Eda Sheeran to pasmo sukcesów. Jego trzecia płyta „Divide” pobiła wszelkie rekordy popularności, a single „Shape of You” i „Perfect” podbiły listy przebojów na całym świecie. Fenomenalne wyniki osiągnęła także trasa koncertowa, która nadal trwa. Zakończy się dopiero w sierpniu 2019 roku.

Firma Eda Sheerana opublikowała niedawno raport na temat finansów za 2017 rok. Muzyk zarobił na czysto ponad 27 milionów funtów. Oznacza to, że do portfela Sheerana trafiało dziennie 75 tysięcy funtów, czyli ponad 360 tysięcy złotych. Z takim wynikiem Brytyjczyk jest zdecydowanie najlepiej zarabiającym muzykiem na świecie, wyprzedzając m.in. Adele.

Co ciekawe, ogromne zarobki sprawiły, że artysta musiał zapłacić także bardzo wysoki podatek w Wielkiej Brytanii w wysokości ponad 5 milionów funtów. To więcej niż chociażby wielkie firmy Starbucks czy Amazon.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/dailymail.co.uk, fastcompany.com/PK

Oceń
Tagi