Zamknij

Ed Sheeran ma kłopoty. „Thinking Out Loud” to plagiat? Sprawą zajmie się sąd!

Redakcja
04.01.2019 16:48
Ed Sheeran
fot. Small Steps/Splash /EAST NEWS

Ed Sheeran oskarżony o plagiat. Chodzi o przebój „Thinking Out Loud” z 2014 roku, który ma być kopią piosenki Marvina Gaye’a. Sędzia Louis Stanton zdecydował, że sprawa trafi do sądu, a wpływ na końcową decyzję ma mieć ława przysięgłych.

Ed Sheeran został oskarżony o plagiat. Zarzuca się artyście, że jego wielki przebój „Thinking Out Loud” to kopia piosenki „Let’s Get It On” z 1973 roku, której autorem jest legendarny Marvin Gaye.

W tym tygodniu amerykański sędzia Louis Stanton podjął decyzję o skierowaniu sprawy do sądu. Odrzucił tym samym oficjalną prośbę artysty i jego przedstawicieli o odrzucenie pozwu.

Jak podają zagraniczne media, sędzia poinformował, że zauważył zasadnicze podobieństwa między kilkoma elementami dwóch utworów. Mowa m.in. o linii basu i perkusji. Stanton stwierdził jednak, iż decyzję w tej sprawie powinna podjąć ława przysięgłych, która zajmie się dokładnym odsłuchem piosenek. Przekaże on także nagranie wideo, gdzie Ed Sheeran śpiewa obie kompozycje.

Właściciele praw do utworu „Let’s Get It On” legendy soulu Marvina Gaye’a uważają, że Ed Sheeran splagiatował tę piosenkę i domagają się finansowego odszkodowania w wysokości 100 milionów dolarów. Ich zdaniem Brytyjczyk miał skopiować m.in. melodię, rytm, ścieżkę perkusyjną, linię basu, refren czy tempo utworu Gaye’a.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/bbc.com/PK