Zamknij

Ed Sheeran i Elton John nagrali świąteczną piosenkę. "Merry Christmas" będzie hitem świąt? [WIDEO]

03.12.2021 09:45
Ed Sheeran Elton John
fot. Mark Allan/Invision/AP/East News

Ed Sheeran i Elton John nagrali razem świąteczną piosenkę. Ich wpólny utwór "Merry Christmas" doczekał się także oficjalnego teledysku, w którym gościnnie pojawiły się inne znane gwiazdy. Czy piosenka Eda Sheeran i Eltona Johna będzie największym świątecznym hitem tego roku?

Ed Sheeran i Elton John przyjaźnią się od wielu lat. Kilkukrotnie mieli okazję razem występować na scenie. Teraz przyszła pora na wspólną piosenkę.

Do internetu trafił świąteczny utwór "Merry Christmas", w którym Ed Sheeran i Elton John przypominają słuchaczom o wyjątkowej magii świąt. W teledysku nie zabrakło innych gwiazd.

Ed Sheeran i Elton John nagrali świąteczną piosenkę "Merry Christmas"

Ed Sheeran i Elton John nagrali razem piosenkę "Merry Christmas", którą wyprodukował słynny Steve Mac.

Pomysł na współpracę przy świątecznym utworze pojawił się już w zeszłym roku, kiedy 74-letnia legenda muzyki zadzwoniła do Sheerana – John przyznał wtedy, że bardzo chciałby nagrać kolejny świąteczny przebój. 30-latek zdradził w wywiadzie, iż jeszcze tego samego dnia stworzył refren "Merry Christmas".

W teledysku wyreżyserowanym przez Jasona Koeniga muzycy oddają hołd starszym świątecznym utworom i odtwarzają sceny z kultowych klipów, m.in. "Last Christmas" Wham, "Stay Another Day" East 17 czy "Walking in the Air" z filmu "Bałwanek". Gościnnie w wideo występują popularne brytyjskie gwiazdy, m.in. Jonathan Ross, Big Narstie, Michael McIntyre i The Darkness.

Wszystkie dochody ze sprzedaży piosenki "Merry Christmas" zostaną przekazane w równych częściach fundacji Eda Sheerana, Suffolk Music Foundation oraz fundacji Eltona Johna zajmującej się walką z AIDS.

RadioZET.pl/rollingstone.com