Zamknij

Niemiecki koncert Eda Sheerana przeniesiony. Sprzeciw władz Düsseldorfu!

Redakcja
02.07.2018 14:18
Ed Sheeran
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Zaplanowany na 22 lipca koncert Eda Sheerana w niemieckim Düsseldorfie został przeniesiony. Miejsce wydarzenia wywołało ogromne kontrowersje, a jego organizacji sprzeciwiało się wielu lokalnych polityków. Organizatorzy podjęli więc decyzję o zmianie lokalizacji. Koncert odbędzie się w Gelsenkirchen.

Koncert Eda Sheerana przeniesiony

Ed Sheeran natrafił na spore problemy w związku z organizacją jednego z koncertów w Niemczech. Autor hitu „Shape of You” miał wystąpić 22 lipca na terenie D.LIVE Open Air Park w Düsseldorfie. Ostatecznie koncert na świeżym powietrzu, na który sprzedano ponad 80 tys. biletów, się nie odbędzie.

Władze Düsseldorfu sprzeciwiły się jego organizacji, ponieważ wiązałoby się to z wycinką ponad stu tamtejszych drzew. Organizatorzy trasy koncertowej Eda Sheerana podjęli więc decyzję o przeniesieniu koncertu do zamkniętej areny w pobliskim Gelsenkirchen.

Ed Sheeran w Polsce

Trasa koncertowa Eda Sheerana zawita również do Polski. Brytyjski wokalista wystąpi 11 i 12 sierpnia na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Oba koncerty zostały wyprzedane.

W trakcie tournée Ed Sheeran promuje swój trzeci studyjny album „Divide”, z którego pochodzą takie hity jak „Shape of You” i „Perfect”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/bbc.com/PK