Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niemiecki koncert Eda Sheerana przeniesiony. Sprzeciw władz Düsseldorfu!

02.07.2018 14:18

Zaplanowany na 22 lipca koncert Eda Sheerana w niemieckim Düsseldorfie został przeniesiony. Miejsce wydarzenia wywołało ogromne kontrowersje, a jego organizacji sprzeciwiało się wielu lokalnych polityków. Organizatorzy podjęli więc decyzję o zmianie lokalizacji. Koncert odbędzie się w Gelsenkirchen.

Ed Sheeran fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Koncert Eda Sheerana przeniesiony

Ed Sheeran natrafił na spore problemy w związku z organizacją jednego z koncertów w Niemczech. Autor hitu „Shape of You” miał wystąpić 22 lipca na terenie D.LIVE Open Air Park w Düsseldorfie. Ostatecznie koncert na świeżym powietrzu, na który sprzedano ponad 80 tys. biletów, się nie odbędzie.

Władze Düsseldorfu sprzeciwiły się jego organizacji, ponieważ wiązałoby się to z wycinką ponad stu tamtejszych drzew. Organizatorzy trasy koncertowej Eda Sheerana podjęli więc decyzję o przeniesieniu koncertu do zamkniętej areny w pobliskim Gelsenkirchen.

Ed Sheeran w Polsce

Trasa koncertowa Eda Sheerana zawita również do Polski. Brytyjski wokalista wystąpi 11 i 12 sierpnia na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Oba koncerty zostały wyprzedane.

W trakcie tournée Ed Sheeran promuje swój trzeci studyjny album „Divide”, z którego pochodzą takie hity jak „Shape of You” i „Perfect”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/bbc.com/PK

Oceń
Tagi