Zamknij

Ed Sheeran nie robi przerwy od muzyki. Pracuje już nad nowym albumem! Kiedy premiera?

Redakcja
27.06.2017 14:10
Ed Sheeran nie robi przerwy od muzyki. Pracuje już nad nowym albumem! Kiedy premiera?
fot. ons.pl

26-letni Ed Sheeran nie zwalnia tempa. Dopiero co wydał trzeci studyjny album, a już pojawiają się informacje na temat kolejnego wydawnictwa. W najnowszym wywiadzie poinformował, że wraz z nowym materiałem pójdzie w innym kierunku muzycznym.

Ed Sheeran kończy z radiowymi hitami takimi jak „Shape Of You”, „Sing” czy „Galway Girl”. Tak przynajmniej wynika z wywiadu, którego Brytyjczyk udzielił ostatnio dla gazety "The Sun".

Artysta zdradził, że jego kolejny album będzie skupiał się przede wszystkim wokół tradycyjnych, bardzo akustycznych brzmień. Wszystko na to wskazuje, że usłyszymy na płycie jeszcze więcej gitary.

Co ciekawe, Sheeran przyznał się, że prace nad tym krążkiem rozpoczął dawno temu, jeszcze za czasów pierwszego albumu „+”, który pojawił się w sklepach w 2011 roku. Na ten moment 26-latek stworzył już siedem nowych utworów.

Nowy album Eda Sheerana: Kiedy premiera?

Artysta nie zdradził zbyt wiele w najnowszym wywiadzie. Możliwe, że nagrywanie tej płyty potrwa łącznie nawet około dziesięciu lat, a przybliżona data premiery to 2021 rok.

Ed Sheeran i wielki sukces komercyjny

Popularność Brytyjczyka rośnie z roku na rok. Wszystkie jego dotychczasowe albumy stały się wielkimi hitami na całym świecie, również w Polsce. Podobnie jak utwory singlowe, które słuchacze Radia ZET pokochali od pierwszego przesłuchania. Mowa chociażby o „I See Fire”, „Don’t”, „Thinking Out Loud”, „Castle on the Hill”, „Shape of You” i najnowsze „Galway Girl”.

W rozmowie z brytyjską gazetą Sheeran zdradził także plany na najbliższy czas. Muzyk chce skupić się na kolaboracjach. Niewykluczone, że już w następnym roku usłyszymy efekty jego współpracy z m.in. DJ Khaledem i Justinem Bieberem.

Przypominamy, że najnowszy singiel „Galway Girl” nadal radzi sobie świetnie na Liście Przebojów Radia ZET. Na utwór możecie zagłosować tutaj.

RadioZET.pl/TheSun/PK