Zamknij

Ed Sheeran posądzony o plagiat. Gwiazdor reaguje na oskarżenia!

Redakcja
04.04.2018 15:00
Ed Sheeran
fot. AFP/EAST NEWS

W styczniu Sean Carey i Beau Golden zdecydowali się pozwać Eda Sheerana za kradzież ich utworu „When I Found You”. Ich zdaniem Brytyjczyk miał skopiować kompozycję i stworzyć na jej podstawie piosenkę „The Rest Of Our Life”, którą nagrali wspólnie Tim McGraw oraz Faith Hill. Amerykańskie media informują, że Ed Sheeran postanowił zareagować w tej sprawie.

Ed Sheeran sprzeciwia się treści pozwu, który złożyli Sean Carey i Beau Golden. Australijczycy oskarżyli artystę m.in. o umyślne naruszenie praw autorskich.

Według Seana Careya i Beau Goldena brytyjski gwiazdor bezprawnie wykorzystał melodię piosenki „When I Found You”, którą w 2015 roku nagrała Jasmine Rae. Ich zdaniem kompozycja „The Rest Of Our Life” stworzona m.in. przez Sheerana to po prostu kopia „When I Found You”.

Jak poinformował portal „TMZ”, Ed Sheeran nie zgadza się z oskarżeniami. Artysta zaprzecza wszystkiemu oraz twierdzi, że brzmienie „The Rest Of Our Life” jest oryginalne i stworzone w 100 procentach przez niego. Brytyjczyk zamierza więc walczyć w sądzie o unieważnienie procesu, który uważa za bezpodstawny.

Nie wiadomo jednak, kiedy nastąpi rozwiązanie sprawy. Jeśli sąd uzna „The Rest Of Our Life” za plagiat „When I Found You”, twórcy będą musieli zapłacić aż 5 milionów dolarów odszkodowania. Australijczycy żądają też usunięcia kompozycji i zablokowania jej dalszego użycia.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/tmz.com/PK