Zamknij

Ed Sheeran pobił wielki rekord U2. Jego trasa koncertowa największą w historii

Piotr Krajewski
05.08.2019 12:51
Ed Sheeran pobił wielki rekord U2 jego trasa koncertowa największą w historii
fot. CapitalPictures/FaceToFace/REPORTER/East News

Ed Sheeran pobił rekord należący do zespołu U2. Jego tournée promujące płytę „Divide” zostało oficjalnie najbardziej dochodową i najchętniej uczęszczaną trasą koncertową w historii. Na koncertach Eda Sheerana pojawiło się łącznie aż kilka milionów osób.

Ed Sheeran pobił rekord U2

Ed Sheeran pisze historię. Wszystko za sprawą jego trasy koncertowej „Divide Tour”, która w sierpniu 2018 roku odwiedziła również Warszawę.

>> Ed Sheeran na koncertach w Warszawie. Fotorelacja z PGE Narodowego [ZDJĘCIA + WIDEO]

Brytyjski muzyk poinformował ostatnio na Instagramie, że pobił wielki rekord należący do grupy U2 i ich trasy „360° Tour”. Po zakończeniu tournée Eda Sheerana będzie największą, najbardziej dochodową i najchętniej uczęszczaną trasą koncertową w historii.

Zagłosuj

Czy byłeś/byłaś na koncercie Eda Sheerana?

Liczba głosów:

28-latek rozpoczął „Divide Tour” w marcu 2017 roku. Zorganizowano tę trasę w ramach promocji multiplatynowego albumu „Divide”. Brytyjczykowi pozostało jeszcze kilka koncertów, a oficjalne zakończenie trasy odbędzie się pod koniec sierpnia, kiedy muzyk wystąpi po raz ostatni w angielskim Ipswich.

Ed Sheeran spędzi w obecnej trasie koncertowej 893 dni i zagra łącznie 255 koncertów. Tak ogromna liczba koncertów sprawiła, że do końca tournée jego występy zobaczy ponad 8 milionów widzów. To zdecydowanie najlepszy wynik w historii. Jak podaje portal Pollstar.com, w ramach „Divide Tour” Sheeran zarobił już ponad 736 milionów dolarów.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/bbc.com/PK