Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ed Sheeran podpisał ugodę w sprawie o plagiat. Zapłaci miliony dolarów

12.04.2017 15:40

W 2016 roku ulubieniec nastolatków na całym świecie - Ed Sheeran - aż dwukrotnie został oskarżony o plagiat. Właśnie zakończyła się jedna ze spraw, dotycząca utworu "Photograph". Brytyjczyk poszedł na ugodę i musi zapłacić 20 milionów dolarów.

Ed Sheeran plagiat fot. ons.pl

"Photograph" to jeden z najbardziej znanych utworów Eda Sheerana, uwielbiany przez jego fanów. Niestety, w połowie ubiegłego roku dwóch brytyjskich kompozytorów - Martin Harrington i Thomas Leonard - oskarżyło Sheerana o to, że "pożyczył sobie", mówiąc delikatnie, ich utwór, zatytułowany "Amazing". Ja twierdzili kompozytorzy, utwór Eda to w istocie blisko 40 procent ich piosenki.

Sprawa trwała wiele miesięcy i właśnie znalazła swój finał - niestety, niezbyt korzystny dla Sheerana. W poniedziałek 10.04. sąd orzekł, że strony osiągnęły porozumienie, a Ed zobowiązał się do zapłaty żądanej kwoty 20 milionów dolarów. Muzyk do tej pory nie skomentował tych wydarzeń, jednak taki obrót sprawy nie stawia go w dobrym świetle - tym bardziej, że w ubiegłym roku posądzony został również o plagiat utworu "Let's Get It On" Marvina Gaye'a. Spadkobiercy tego artysty są przekonani, że "Thinking Out Loud" Sheerana jest mocno "inspirowane" utworem z 1973 roku.

Co na to wszystko fani Eda Sheerana?

RadioZET.pl/Metro.co.uk/SA

Oceń
Tagi