Zamknij

Ed Sheeran z rekordem. „Shape of You” pierwszym utworem z 2 miliardami odtworzeń!

Redakcja
13.12.2018 14:04
Ed Sheeran
fot. Small Steps/Splash /EAST NEWS

Ostatnia płyta Eda Sheerana była prawdziwym hitem. Podobnie jak promujące ją single. Okazuje się, że przebój „Shape of You” pobił wszelkie rekordy popularności. Brytyjczyk pochwalił się właśnie, że wspomniany kawałek jest pierwszym utworem w historii z 2 miliardami w serwisie Spotify.

Ed Sheeran z wielkim rekordem

Nie ma mocnych na Eda Sheerana. Brytyjczyk może pochwalić się kolejnym wielkim rekordem. Jest pierwszym artystą w historii, którego piosenka została odtworzona ponad 2 miliardy razy w serwisie Spotify. Ten fenomenalny wynik osiągnął przebój „Shape of You”, singiel promujący trzecią płytę „Divide”.

Zobacz także

Dziękuję, świecie. Pierwsza piosenka z 2 miliardami odtworzeń na Spotify — podziękował Ed Sheeran na Instagramie.

Warto dodać, że słynne „Shape of You” zgarnęło prestiżową nagrodę Grammy w kategorii „najlepszy solowy występ pop”. Piosenka znalazła się na szczycie list przebojów w ponad 30 krajach. Zrobiła furorę także w Polsce, gdzie pokryła się diamentem.

Co ciekawe, to nie jedyny bardzo popularny hit na Spotify, którym może pochwalić się Ed Sheeran. W pierwszej setce najczęściej słuchanych utworów w tym serwisie streamingowym znalazło się aż pięć piosenek Brytyjczyka: wspomniane już „Shape of You”, „Thinking Out Loud” (5. miejsce), „Photograph” (17. miejsce), „Perfect” (21. miejsce) i „Castle on the Hill” (99. miejsce).

Zobacz także

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK