Zamknij

Ed Sheeran skopiował The Weeknd? Padły oskarżenia w stronę wokalisty

30.06.2021 15:49
Ed Sheeran
fot. Rex Features/East News

Ed Sheeran kopiuje The Weeknd? Słuchacze zauważyli zmianę wizerunku autora "Shape of You" i stwierdzili, że artysta kopiuje estetykę innego znanego muzyka. 

Ed Sheeran powrócił z wakacyjnym utworem "Bad Habits". Utwór promuje pierwszy od 4 lat album artysty i budzi niemało emocji. 5 dni po premierze kompozycji, wideo umieszczone na YouTubie ma na koncie niemal 25 milionów wyświetleń.

Ed Sheeran skopiował The Weeknd? 

Pod nagraniem pojawiło się wiele pozytywnych komentarzy. Fani Eda Sheerana chwalą swojego ulubieńca i przewidują, że piosenka może zostać hitem tego lata. Jednak utwór "Bad Habits" spotkał się także ze słowami krytyki.

Część słuchaczy zauważyła, że kompozycja przypomina inny wydany niedawno przebój. Chodzi o utwór "Blinding Lights" The Weeknd, który również czerpie wiele z muzyki lat 80. Jednak to nie pierwsze podobieństwo między twórczością Sheerana i The Weeknd, które zanotowano.

Fani wokalisty znanego pod pseudonimem The Weeknd zaniepokoili się już wówczas, gdy Ed Sheeran rozpoczął promocję singla przed jego premierą. Uznali, że muzyk ukradł ich ulubieńcom wizerunek i kopiuje jego estetykę.

Po premierze "Bad Habits" utwierdzili się w swoich przekonaniach. Słuchacze twierdzą, że singiel Sheerana ma wiele wspólnego z albumem "After Hours". Widzą podobieństwo w mrocznym klimacie teledysku, garniturze muzyka i dobranej do muzyki scenerii.

Ed Sheeran -  "Bad Habits"

The Weeknd - "Blinding Lights"