Trasa koncertowa Eda Sheerana hitem. Sprzedał więcej biletów, niż mieszka ludzi w Rzymie!

19.12.2018 10:39

Ostatnia trasa koncertowa Eda Sheerana to wielki hit, a najnowsze dane statystyczne tylko to potwierdzają. Serwis Pollstar podsumował tournée Brytyjczyka. Okazuje się, że w 2018 roku kupiono niemal 5 milionów biletów na jego koncerty, na których zarobił ponad 430 milionów dolarów.

Ed Sheeran fot. Youtube (Ed Sheeran)

Trasa koncertowa Eda Sheerana zatytułowana „Divide Tour” była jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń 2018 roku. Nie mogła ominąć także Polski, gdzie Brytyjczyk wystąpił dwukrotnie. W sierpniu Ed Sheeran dał dwa wyprzedane koncerty na PGE Narodowym w Warszawie.

Jak podaje serwis Pollstar, tylko w 2018 roku tournée Sheerana przyniosło zyski w wysokości 432 milionów dolarów. Na 94 koncerty w 53 różnych miastach rozeszło się więcej biletów, niż mieszka ludzi w mieście stołecznym Rzym (4,35 milionów ludzi). Sprzedano aż 4,86 milionów wejściówek.

Okazuje się, że od marca 2017 roku trasa „Divide Tour” zarobiła już ponad 554 milionów. Oznacza to, iż jest trzecią najbardziej dochodową trasą w historii na podstawie danych Pollstar. Więcej zarobiło jedynie U2 („360 Tour” — 735 milionów dolarów) i The Rolling Stones („A Bigger Bang Tour” — 558 milionów dolarów).

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/rollingstone.com/PK

Oceń
Tagi