Zamknij

Ed Sheeran, jakiego nie widziałeś. Zanim został gwiazdą, grał na dworcach [WIDEO]

Redakcja
06.03.2018 13:00
Ed Sheeran
fot. Youtube (BasicOnline)

Dziś jest jedną z największych gwiazd muzyki, kiedyś zmagał się z bezdomnością i grał koncerty na ulicy. Ed Sheeran musiał wiele przejść, zanim osiągnął międzynarodowy sukces. Zobacz jego występ na londyńskiej stacji St Pancras International w 2010 roku.

WYGRAJ BILETY NA KONCERT EDA SHEERANA W MANCHESTERZE

Każdy artysta kiedyś zaczynał. Droga do sławy wielu znanych dziś muzyków nie była łatwa i prosta. Problemów na początku kariery nie brakowało na pewno Edowi Sheeranowi.

Brytyjczyk jako jeszcze młody artysta musiał zmagać się z brakiem pieniędzy i domu. W jednym z wywiadów przyznał, że mieszkał przez dwa lata na ulicach Londynu. Zdarzało mu się sypiać m.in. przed pałacem Buckingham. Aby zarobić na życie, grał w małych pubach, na dworcach kolejowych i stacjach metra.

Kamery zarejestrowały jeden z darmowych występów Sheerana na londyńskiej stacji St Pancras International w czerwcu 2010 roku. Nieznany wtedy muzyk, niemający jeszcze na swoim koncie żadnego albumu, zaprezentował m.in. utwory „Let It Out” czy „All My Life”.

Ed w 2011 roku

Sława przyszła do Eda Sheerana wraz z wydaniem debiutanckiej płyty „+” we wrześniu 2011 roku, która sprzedała się w ponad 4 milionach egzemplarzy na całym świecie. Pojawiły się też pierwsze przeboje takie jak „The A Team”, „You Need Me, I Don't Need You” czy „Give Me Love”.

Kolejne lata to już dominacja Brytyjczyka na listach przebojów. Krążek „x” z 2014 roku rozszedł się w niemal dziesięciu milionach kopii i wylansował hity „Sing”, „Don’t” oraz „Thinking Out Loud”, który zgarnął dwie prestiżowe nagrody Grammy.

W 2017 roku pojawiła się trzecia płyta „Divide” promowana przez wielkie przeboje „Shape of You”, „Galway Girl” i „Perfect”.

Polska parodia hitu „Perfect” Eda Sheerana

Niemal każdy wielki przebój zostaje prędzej czy później sparodiowany. Swoje własne przeróbki chętnie prezentują też polscy youtuberzy. Przyszła teraz pora na żartobliwą wersję najnowszego hitu Eda Sheerana „Perfect” w wykonaniu Cyber Mariana.

RadioZET.pl/PK