Zamknij

Ed Sheeran zdradza szczegóły nowego albumu

Redakcja
13.02.2018 15:21
Ed Sheeran zdradza szczegóły nowego albumu
fot. Lionel Urman / Splash News/ EAST NEWS

Mimo że od premiery albumu „Divide” nie minął jeszcze rok, Brytyjczyk zdecydował się podzielić swoimi planami odnośnie do kolejnej płyty i jej brzmienia. Decyzja Sheerana może zdziwić wielu fanów.

Zagłosuj

Twój ulubiony album Eda Sheerana to:

Liczba głosów:

Trzecia płyta Eda Sheerana okazała się dużym sukcesem. Miliony sprzedanych egzemplarzy, wielkie przeboje i prestiżowa nagroda Grammy. Artysta dołożył także do tego wyprzedaną trasę koncertową, w której trakcie w tym roku odwiedzi również polską stolicę.

Okazuje się, że Brytyjczyk ma już konkretne plany odnośnie do kontynuacji „Divide”. W trakcie rozmowy w podcaście George’a Ezry, innego brytyjskiego muzyka, Sheeran przyznał, że zamierza zupełnie odejść od popowego brzmienia na kolejnym krążku. W ten sposób chce kontrolować swoją ewentualną muzyczną klapę, która często dopada popularnych artystów po wydaniu hitowego dzieła.

— Sądzę, że to niebezpieczne, aby kariera robiła się coraz większa i większa. W pewnym momencie to wszystko spadnie w dół — mówi rudowłosy gwiazdor i dodaje: — Powodem, dla którego nie będzie to album popowy, jest fakt, że ludzie oczekują jeszcze większego sukcesu niż przy „Shape of You”.

Jak Coldplay

Artysta chce więc zabezpieczyć się przed falą hejtu, która może spaść na niego w przypadku komercyjnej klapy następnego wydawnictwa. Świadomie zamierza stworzyć dzieło nienastawione na sprzedaż. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że jego decyzja o niepopowym brzmieniu płyty nie spodoba się wytwórni płytowej.

W trakcie rozmowy Ed nawiązał do Coldplay i ich albumu „Ghost Stories” z 2014 roku, na którym zespół zaryzykował i zaprezentował muzykę mniej komercyjną, nawiązującą nieco bardziej do pierwszych nagrań grupy. Sheeran określił ten krążek „artystycznym momentem” słynnej formacji.

Nie pojawiły się na razie żadne informacje o przybliżonej dacie premiery kolejnej płyty rudowłosego Brytyczyjka.

Film o Edzie Sheeranie

Dokument zatytułowany „Songwriter” będzie opowiadał m.in. o kulisach tworzenia ostatniego albumu Eda Sheerana, z którego pochodzą przeboje takie jak „Shape of You”, „Galway Girl” czy „Perfect”. Widzowie poznają też artystę z prywatnej strony. Nie zabraknie wywiadów z samym Brytyjczykiem, ale również z jego rodziną i przyjaciółmi. Film zadebiutuje na tegorocznym Berlinale.

RadioZET.pl/nme.com/PK