Zamknij

Eddie Money nie żyje. Legendarny muzyk przegrał walkę z rakiem

Magdalena Kulej
14.09.2019 11:56
Eddie Money nie żyje
fot. Rex Features/East News

Eddie Money nie żyje. Legendarny muzyk, wokalista i autor takich przebojów jak "Two Tickets To Paradise czy "Take Me Home Tonight" zmarł w piątek 13 września. Miał 70 lat.

Eddie Money nie żyje – ta wiadomość wstrząsnęła światem muzyki. O śmierci wokalisty poinformowała w specjalnym komunikacie jego rodzina. Money zmarł po długiej chorobie, przegrywając walkę z rakiem przełyku. On sam informację o chorobie przekazał w zeszłym roku w swoim reality show "Real Money" emitowanym w telewizji AXS.

Rodzina ze smutkiem informuje, że Eddie odszedł w pokoju nad ranem. Jest nam bardzo ciężko pożegnać naszego ukochanego męża i ojca. Nie potrafimy wyobrazić sobie świata bez niego. Cieszymy się, że dzięki swojej muzyce będzie z nami do końca naszych dni

Brzmi fragment oświadczenia

Eddie Money - kim był?

Eddie Money był cenionym muzykiem uznawanym za przedstawiciela tzw. rocka kalifornijskiego. Popularność zdobył na przełomie lat 70. i 80. Świat muzyki podbił za sprawą takich przebojów jak "Baby Hold On", "Two Tickets to Paradise" czy "I Wanna Go Back" czy "Walk on Water". Łącznie sprzedał sprzedał ponad 28 milionów płyt.

Zobacz także

RadioZET.pl/MK