Zamknij

Edyta Bartosiewicz powraca z nową piosenką „Lovesong” [WIDEO]

Redakcja
22.10.2018 11:35
Edyta Bartosiewicz
fot. Michal WARGIN/East News

Edyta Bartosiewicz powróciła z zupełnie nową piosenką zatytułowaną „Lovesong”. W sieci można obejrzeć już oficjalny teledysk promujący utwór, który artystka zaprezentowała w sobotnim „ZET na Punkcie Muzyki”.

Edyta Bartosiewicz — „Lovesong”. Nowy singiel

Edyta Bartosiewicz zaprezentowała nowy singiel „Lovesong”, który jest pierwszym zwiastunem jej kolejnego wydawnictwa. Artystka odpowiada zarówno za muzykę, jak i tekst utworu.

W internecie pojawił się czarno-biały teledysk promujący nową piosenkę. Klip wyreżyserował Robert Roy Nałęcz.

W związku z premierą „Lovesong” Edyta Bartosiewicz pojawiła się także w Radiu ZET. Była gościem sobotniego „ZET na Punkcie Muzyki”, który prowadzi Marcin Wojciechowski.

Przypomnijmy, że Edyta Bartosiewicz swoją karierę solową rozpoczęła w 1992 roku płytą „Love”. Kolejny album piosenki „Sen” był jedną z najlepiej sprzedających się płyt w historii polskiej muzyki. Następny krążek zatytułowany „Szok'n'Show” pokrył się podwójną platyną. Następne płyty  — „Dziecko” i „Wodospady” także okazały się artystycznymi i komercyjnymi sukcesami.

W kolejnych latach Bartosiewicz zrezygnowała z koncertowania. W tym czasie zaangażowała się w kilka niewielkich projektów muzycznych — można było usłyszeć ją m.in. w duecie z Krzysztofem Krawczykiem w piosence „Trudno tak”.

Edyta Bartosiewicz powróciła w 2013 roku z płytą „Renovatio”, która pokryła się platyną. Ostatnim wydawnictwem w imponującym dorobku wokalistki jest dwupłytowy album „Love&more...” z 2014 roku, składający się z reedycji pierwszego solowego krążka artystki „Love” i płyty „More”, zawierającej archiwalne i premierowe kompozycje.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK