Zamknij

Edyta Bartosiewicz oburzona piosenką raperów z USA. Wykorzystali fragment hitu „Trudno tak”

Piotr Krajewski
02.06.2020 16:22
Edyta Bartosiewicz oburzona piosenką raperów z USA użyli sampla hitu Trudno Tak z Krzysztofem Krawczykiem
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Edyta Bartosiewicz zabrała głos w sprawie piosenki „Candy” Bernera, B-Real i Ricka Rossa. Amerykańscy raperzy wykorzystali bezprawnie sample z utworu „Trudno tak”, który artysta nagrała wraz z Krzysztofem Krawczykiem. Edyta Bartosiewicz opublikowała wpis, w którym nie kryje oburzenia całą sytuacją.

Amerykańscy raperzy ukradli melodię i wokal z "Trudno tak". Edyta Bartosiewicz oburzona

Edyta Bartosiewicz odniosła się do utworu „Candy” Bernera, B-Real i Ricka Rossa, który ukazał się na początku kwietnia. Polscy internauci byli w szoku, kiedy usłyszeli w piosence fragmenty przeboju „Trudno tak” Krzysztofa Krawczyka i Edyty Bartosiewicz. Artystka zdecydowała się skomentować całą sprawę. Okazuje się, że sample polskiego hitu zostały bezprawnie wykorzystane przez Amerykanów.

— Panowie raperzy @Berner415, @breal zsamplowali w nim mój głos, który robi za podkład muzyczny przez cały numer. Nie muszę chyba dodawać, że bez mojej wiedzy i zgody. To bardzo dziwne, bo akurat w Stanach prawo, dotyczące używania czyichś sampli, jest bardziej zaawansowane niż w Europie — napisała artystka.

Na utwór „Candy” z samplami „Trudno tak” zareagował także Krzysztof Krawczyk, który napisał na Facebooku: „Wiadomość sprawiła mi dużą radość. Ale z pełnym szacunkiem nie byłoby tego nagrania i jego sukcesów, gdyby nie Edyta Bartosiewicz. I jej dziękuję, bo to jej przede wszystkim sukces”.

Edyta Bartosiewicz ma zupełnie inne zdanie na temat bezprawnego wykorzystania fragmentów „Trudno tak” wraz z całą linią melodyczną i zsamplowanym głosem.

— Myślę, że Krzysztof faktycznie może być zadowolony, problem jest jednak taki, że to mój wokal i linia melodyczna (tej partii nie usłyszycie w serbskim oryginale) zostały wykorzystane. Zamieszczam screen ze strony Bernera, bo myślę, że to jest ten moment, bym w końcu zabrała w tej sprawie głos — dodała piosenkarka.

Amerykańscy raperzy nie odpowiedzieli dotąd na wpis Edyty Bartosiewicz. Artystka zdecydowała się ich nominować do słynnego wyzwania Hot 16 Challenge 2.

— Może będą tak odważni, przyjmą wyzwanie i dołożą się do akcji — napisała.

RadioZET.pl/PK