Zamknij

Edyta Bartosiewicz wraca z nową piosenką [POSŁUCHAJ]

Redakcja
11.04.2017 11:56
Edyta Bartosiewicz wraca z nową piosenką [POSŁUCHAJ]
fot. ons.pl

W styczniu tego roku piosenkarka poinformowała fanów, że pracuje nad nowym krążkiem. – Pytacie o nową płytę – napisała zagadkowo na Facebooku artystka. – Nie podajemy żadnych terminów, ale wiedzcie, że rozpoczęliśmy pracę nad demo i idzie naprawdę fajnie – dodała tajemniczo.

Zapowiedzią najnowszego albumu jest piosenka „Ten moment". Kiedy pojawi się nowa płyta? Tego wciąż nie wiadomo, choć miłą wiadomością byłoby, gdyby premiera zaplanowana była jeszcze na ten rok.

Przypomnijmy, że Edyta Bartosiewicz swoją karierę solową rozpoczęła w 1992 roku płytą „Love". Kolejny album piosenki „Sen" był jedną z najlepiej sprzedających się płyt w historii polskiej muzyki. Następny krążek zatytułowany „Szok'n'Show" pokrył się podwójną platyną. Następne płyty  – „Dziecko" i „Wodospady" także okazały się artystycznymi i komercyjnymi sukcesami.

Kilka lat temu Bartosiewicz zrezygnowała z koncertowania, wskutek problemów zdrowotnych. W tym czasie zaangażowała się w kilka niewielkich projektów muzycznych – można było usłyszeć ją np. w duecie z Krzysztofem Krawczykiem w piosence „Trudno tak".

Bartosiewicz w 2013 roku wróciła z płytą „Renovatio", która pokryła się platyną. Ostatnim wydawnictwem w imponującym dorobku wokalistki jest dwupłytowy album „Love&more..." z 2014 roku, składający się z reedycji pierwszego solowego krążka artystki, „Love" i płyty „More", zawierającej archiwalne i premierowe kompozycje.

RadioZET.pl/SI