Zamknij

Mocne wyznanie Edyty Górniak. Mogła być molestowana przez Prince'a

Redakcja
21.02.2018 10:41
Edyta Górniak
fot. TRICOLORS/EAST NEWS

Edyta Górniak udzieliła niedawno wywiadu dla „Faktu”. W trakcie rozmowy opowiedziała o niepokojącej sytuacji z lat dziewięćdziesiątych. 22-letnia wówczas piosenkarka miała możliwość współpracy z legendarnym Princem. Polka ostatecznie odrzuciła okazję, ponieważ przestraszyła się amerykańskiego artysty.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Ogromny sukces Edyty Górniak w Eurowizji 1994 pozwolił polskiej artystce nawiązać wiele interesujących i obiecujących kontaktów. Jedną z gwiazd, która zainteresowała się naszą wokalistką, był legendarny Prince. Do współpracy jednak nie doszło.

Edyta Górniak na temat Prince’a

— Mogłam być ofiarą Prince'a, który miał mi zrobić singiel. Zaprosił mnie do studia pod warunkiem, że nikt inny tam ze mną nie przyjdzie. Wydało mi się to bardzo dziwne, więc dałam mu kosza. On był zawsze bardzo sensualny i seksualny, używał erotycznych podtekstów, więc jako 22-letnia dziewczyna po prostu się go bałam —  powiedziała „Faktowi” Górniak.

Artystka przyznała, że była wyczulona na punkcie molestowania ze względu na przykre doświadczenia w przeszłości.

— Byłam w dzieciństwie molestowana, więc tym bardziej bałam się sytuacji, która mogłaby ponownie do tego doprowadzić. Wiedziałam, że taka wielka gwiazda jak on może mnie onieśmielić i sprawić, że trudniej będzie mi się wyswobodzić — dodaje Edyta.

Edyta Górniak o molestowaniu w show-biznesie

Polska gwiazda potwierdziła też, że wielokrotnie doświadczyła molestowania w branży show-biznesu.

— Dzięki Bogu potrafiłam się ochronić i do niczego poważniejszego nie doszło. Co prawda czasem musiałam uciekać po ciemnych ulicach w mieście, którego nie znałam. Jest to bardzo upokarzające... — zdradza Górniak.

Edyta Górniak: piosenka do serialu TVP „Leśniczówka”

Polska gwiazda nagrała utwór zatytułowany „Dom dobrych drzew”, który będzie motywem przewodnim nowej produkcji Telewizji Polskiej.

RadioZET.pl/fakt.pl/PK