Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Edyta Górniak skomentowała wygraną Roksany Węgiel na Eurowizji Junior 2018

26.11.2018 11:38

Edyta Górniak skomentowała zwycięstwo Roksany Węgiel na Eurowizji Junior 2018. Warto przypomnieć, że to właśnie Górniak pomogła młodej artystce wygrać „The Voice Kids”. Najsłynniejsza polska reprezentantka w Konkursie Piosenki Eurowizji wspomniała o wygranej Polski na Instagramie.

Roksana Węgiel Edyta Górniak fot. Mateusz Jagielski/East News

Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018 z piosenką „Anyone I Want To Be”. Reprezentantka Polski dała świetny występ przed ponad 15-tysięczną publicznością w Mińsku i zachwyciła miliony widzów przed telewizorami.

13-latka z Jasła najprawdopodobniej nie znalazłaby się w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018, gdyby nie zwycięstwo w pierwszej polskiej edycji „The Voice Kids”. Węgiel zrobiła ogromną furorę w programie i zyskała tysiące fanów. W wygranej pomogła jej Edyta Górniak, która była trenerką dziewczynki.

ZOBACZ: Tak Polska wygrała Eurowizję Junior 2018. Piękny moment ogłoszenia wyników! [WIDEO]

Edyta Górniak nie pozostała obojętna na historyczne zwycięstwo Roksany Węgiel na Eurowizji Junior 2018. Była trenerka pogratulowała młodej artystce na Instagramie. Zostawiła komentarz pod jednym z postów.

— Słońce, Słońce, Moje Słońce. Wiedziałam! — napisała Edyta Górniak.

Zachwycona trenerka dodała także na swoim Instagramie wspólne zdjęcie z Roksaną Węgiel. Opisała je zabawnym komentarzem: — Węglowi zawsze blisko do górnika.

Edyta Górniak Roksana Węgiel fot. Instagram (Edyta Górniak)

Wygrana Roksany Węgiel to pierwsze zwycięstwo Polski w historii Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Jak dotąd naszym najlepszym wynikiem było 8. miejsce, które w 2017 roku zajęła Alicja Rega z piosenką „Mój Dom”. 

Jacek Kurski potwierdził, że Telewizja Polska będzie ubiegać się o organizację Eurowizji Junior 2019.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń